Naujienų srautas

Kultūra2018.07.09 12:18

„Kaunas Piano Fest“ – kultūros dozė laikinajai sostinei

LRT.lt 2018.07.09 12:18

Liepos 9–15 dienomis pirmą kartą rengiamas fortepijono muzikos festivalis ir meistriškumo kursai „Kaunas Piano Fest“. Festivalio septyni nemokami koncertai įvyks įvairiose erdvėse Kaune, taip pat Birštono Kurhauze ir Trakų Vokės dvare, skelbia organizatoriai.

„Gimiau ir augau Kaune, čia baigiau Juozo Naujalio muzikos gimnaziją, tad noriu prisidėti prie laikinosios sostinės kultūrinio gyvenimo“, – sako vienas iš festivalio organizatorių ir meno vadovų, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bei Karališkosios Škotijos konservatorijos absolventas, užsienyje dabar gyvenantis pianistas Robertas Lozinskis.

Festivalio koncertuose gros meistriškumo kursų dalyviai – atlikėjai iš Ispanijos, Japonijos, Austrijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Bulgarijos, Rumunijos ir Baltijos šalių. Kursuose jaunieji menininkai ne tik tobulins muzikavimo techniką, bet ir įgis sėkmingai muzikanto karjerai svarbių žinių.

„Savo kailiu esu patyręs, koks sunkus jaunųjų atlikėjų kelias. Pasitarę su bendraminčiais nusprendėme suteikti galimybes jauniesiems talentams tobulėti ir pasirodyti didžiosiose scenose“, – pasakoja R. Lozinskis, festivalį ir meistriškumo kursus rengiantis kartu su pianiste Monika Mašanauskaite. Jiems talkina menų studijos „Artoteka“ įkūrėja Margarita Lozinskaja ir fagotininkas Darius Stoskeliūnas.

Kasdien nuo liepos 9 iki 12 dienos fortepijono muzikos garsais džiuginęs Kauno miesto gyventojus ir svečius, vėliau festivalis persikels į Trakų Vokės dvaro sodybą (13 d.) ir Birštono kurhauzą (14 d.). Baigiamasis festivalio koncertas liepos 15 d. įvyks išskirtinėje erdvėje Kaune – Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje. Jo metu publika balsavimu išrinks festivalio laureatą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi