Naujienų srautas

Kultūra2018.07.03 15:30

Kultūros ministerija kviečia siūlyti kandidatus nacionalinei kultūros ir meno premijai gauti

LRT.lt 2018.07.03 15:30

Iki rugsėjo 1 d. juridiniai asmenys kviečiami siūlyti vieną kūrėją ar kultūros ir meno kūrėjų kolektyvą Nacionalinei kultūros ir meno premijai gauti. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos komisija, įvertinusi pretendentų veiklą Lietuvos kultūros ir meno kontekste, atrinks laureatus ir skirs iki 6 premijų, rašoma pranešime spaudai.

Aukščiausias kūrėjo įvertinimas, įrodantis išskirtinį menininko braižą ir kūrybos pripažinimą – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premija. Šis apdovanojimas skiriamas už reikšmingiausius kūrinius sukurtus per pastaruosius septynerius metus, ir ne daugiau kaip 2 premijos gali būti skiriamos už ilgametį kūrėjo kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną.

Komisijai vadovauja literatūrologė Viktorija Daujotytė-Pakerienė, komisijos nariai – kompozitorius ir dirigentas Vaclovas Augustinas, architektas Audrius Ambrasas, teatro ir kino aktorius Juozas Budraitis, muzikologė Jūratė Katinaitė, teatrologė Ramunė Marcinkevičiūtė, filosofas Nerijus Milerius, skulptorius ir filmų kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, literatūrologė Jūratė Sprindytė, kino režisierius Audrius Stonys ir menotyrininkė Jūratė Tutlytė.

Nuo 1989 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos kasmet skiriamos iki gruodžio 15 dienos, o premijų laureatų diplomai ir ženklai iškilmingai įteikiami vasario 16 d. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatams taip pat įteikiamos ir piniginės premijos siekiančios 30 tūkst. 400 eurų.

Daugiau informacijos rasite: čia

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi