Kultūra

2018.07.02 19:06

Vaizdo menininkas R. Sakalauskas: negražus daiktas gali tapti gražus, jei į jį ilgiau pažiūrėsi

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.07.02 19:06

Ir negražus daiktas gali tapti gražus, jei į jį ilgėliau pažiūrėsi – tuo įsitikinęs vaizdo meno kūrėjas Rimas Sakalauskas, pelnęs „Auksinį scenos kryžių“, „Sidabrinę gervę“, o neseniai ir geriausio jaunojo menininko apdovanojimą šiuolaikinio meno mugėje „Art Vilnius“.

Vaizdo instaliacijų kūrėjas R. Sakalauskas pasakoja, kad pradėtos matematikos ir informatikos studijos Vilniaus universitete paskatino jį sukurti vieną pirmųjų instaliacijų. Šiandien 32-ejų vilniečio vardas skamba garsiai ne kaip mokslininko, o kaip vaizdo meno kūrėjo. Informatikos ir matematikos etapą Rimas prisimena tik kaip įdomų eksperimentą.

R. Sakalausko polinkis į video grafiką ir meną apskritai  nenustebino turbūt nieko - juokais jis yra prasitaręs, kad augo mokomas būti genijumi. Šiandien jis gali pasidžiaugti dirbęs  su garsiausiais Lietuvos teatro režisieriais, kūręs keliose šalyse, mokęsis ne tik Lietuvos dailės akademijoje, bet ir Londono Karališkajame meno koledže, tačiau bene didžiausią postūmį į meną gavęs šeimoje.

Menininkas sako ieškodamas savęs iš pradžių savo kelią siejęs su muzika – ilgą laiką grojo būgnais net keliose grupėse, kol galiausiai pajuto, kad tai pakenkė klausai. Vis dėl to garsai ir vaizdo kūryboje jam ir toliau liko ne mažiau svarbūs negu vaizdai.

Paklaustas, į ką savo kūryba nori atkreipti publikos dėmesį, industriniais peizažais besižavintis R. Sakalauskas pabrėžia norintis, kad kiekvienas pasijustų esąs kūrinio dalimi. Ir kartu patirtų, kad viskas – net ir laidai, apleisti pastatai ar šaltos ir griežtos  metalinės konstrukcijos - yra ir menas, ir grožis, jei tik atidžiau įsižiūrėsi.

Daugiau apie R. Sakalausko kūrybą – Giedrės Baltrušytės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.