Kultūra

2018.06.30 16:45

Prognozuojama, kad į Dainų šventę Vilniuje sugužės 36 tūkst. svečių iš visos Lietuvos

LRT.lt 2018.06.30 16:45

Liepos 1–6 dienomis visas Vilnius skambės – čia vyks šimtmečio Dainų šventė „Vardan tos…“ Skaičiuojama, kad šventė sulauks apie 36 tūkst. svečių iš visos Lietuvos. Ruošiantis neeilinei šventei buvo ne tik puošiamas miestas, priimti ir apgyvendinti šventės dalyviai, bet ir atnaujinta Vingio parko estrada, apšvietimas parke, rašoma savivaldybės pranešime.

Savivaldybė taip pat pasirūpino medikų pajėgomis, budinčiomis poliklinikomis, nemokamu viešuoju transportu.

Liepos 6-ąją, pasibaigus Dainų šventei, visi dalyviai kviečiami ateiti į naktinę iškylą prie Baltojo tilto – 100-mečio iškylą „Vilnius – Lietuvai“, kurioje bus galima linksmintis iki 1 valandos nakties, klausantis Lietuvos grupių ir atlikėjų, stebėti šventinį fejerverką ir vaišintis 100-mečio iškylos patiekalais iš maisto vagonėlių ant ratų.

Vingio parkas tradiciškai taps viena pagrindinių Dainų šventės erdvių, į kurią suplūs minios šventiškai nusiteikusių vilniečių ir miesto svečių. Sostinės savivaldybė pasirūpino daugiau kaip 15 tūkst. renginio dalyvių  – jie apgyvendinami 60 savivaldybei priklausančių įstaigų.

Vilniaus švietimo įstaigos, kuriose bus apgyvendinti renginio dalyviai, renka moksleivius savanorius, kurie atvykusius supažindintų su kultūriniais, istoriniais ar gamtiniais miesto objektais.

Dainų šventės metu itin daug dėmesio skiriama dalyvių bei svečių sveikatai – gausios budinčios medikų pajėgos užtikrins medicininę pagalbą šventės dalyviams ir svečiams. Birželio 30–liepos 6 d. repeticijų ir renginių vietose budės Greitosios medicinos pagalbos brigadų ir poliklinikų medikai, kurie teiks medicinos pagalbą tiek Dainų šventės dalyviams, tiek svečiams. Prireikus, pagalba bus skubiai teikiama Rotušės aikštėje, Vingio parke, Bernardinų sode, šalia Šv. Jonų bažnyčios, Kalnų parke, Lietuvos futbolo federacijos stadione bei Vilniaus pramogų arenoje. Greitosios medicinos pagalbos brigadoms ir poliklinikų medikams renginių ir repeticijų metu padės savanoriai ir Maltos ordino tarnyba.

Ūmiai susirgus, ar paūmėjus lėtinėms ligoms, Dainų šventės dalyviams pagalbą visą parą teikti pasiruošusi VšĮ Centro poliklinika.

Iš viso Vilniaus miesto savivaldybė pasiruošimui Dainų šventei „Vardan tos...“ skyrė apie 400 tūkst. eurų.

Lietuvos šimtmečio dainų šventė bus atidaryta šį šeštadienį Kaune, renginį nuo 19 val. stebėkite tesiogiai per LRT KULTŪRĄ.