Kultūra

2018.06.29 12:45

Jautrus Argentinos lietuvių pasitikimas Vilniuje: feisbuke plintantis įrašas spaudžia ašarą

LRT.lt2018.06.29 12:45

Argentinos lietuviai, nusprendę atvykti į savo tėvynėje vyksiančios šimtmečio Dainų šventės renginius, buvo maloniai nustebinti netikėto pasitikimo Vilniaus oro uoste. Kai kuriuos atvykusiuosius tai privertė netgi susigraudinti.

„Šimtmečio dainų šventė prasideda nuo pirmųjų žingsnių Lietuvoje – štai taip pasitinkame Argentinos lietuvius, atvykusius į visos Lietuvos šventę“, – teigiama Vilniaus oro uosto „Facebook“ pasidalintame įraše, kuris socialiniame tinkle jau susilaukė daugybės teigiamų reakcijų ir pasidalijimų.

Vaizdo įraše matoma, kaip iš Pietų Amerikos atvykę lietuviai pasitinkami tautinių šokių pasirodymu ir jautriu „Tautiškos giesmės“ giedojimu.

Liepos 1-ąją Vilniuje rotušės aikštėje 30 lietuvių bendruomenių iš skirtingų pasaulio šalių ir 25 Lietuvos tautinės bendrijos kvies Lietuvos gyventojus susipažinti. Renginiu „Šimtas Lietuvos veidų – sujunkime Lietuvą“ Pasaulio Lietuvių bendruomenė ir Tautinių mažumų departamentas siekia padėti susitikti viso pasaulio lietuviams ir čia gyvenančios tautinėms mažumomis. Kartu Rotušėje ir jos prieigose vyks pasaulio lietuvių meno kūrėjų paroda ir koncertas.

Renginio metu veiks paviljonų miestelis, kur prisistatys lietuvių bendruomenės nuo Australijos iki Islandijos, JAV ir Pietų Amerikos.

Anot renginio koordinatorės, Vengrijos lietuvių bendruomenės atstovės Jurgos Gailiūtės, pirmą kartą paviljonų miestelyje niekas nieko nepardavinės, o bus dalinamasi lietuvybės, tautinių mažumų tapatybės, puoselėjimo pasaulyje patirtimi, mezgami ryšiai, bus keičiamasi patirtimi garsinant Lietuvos vardą pasaulyje.

Dainų šventės renginius kviečiame žiūrėti ir klausyti per LRT. Transliacijų sąrašą galite rasti šioje nuorodoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.