Kultūra

2018.06.28 14:02

Dainų šventėje – tūkstantis kūrinių ir dalyvis, vyresnis už nepriklausomą Lietuvą

BNS 2018.06.28 14:02

Šią savaitę prasidėsiančioje Dainų šventėje nuskambės tūkstantis muzikinių kūrinių, o kai kuriuos iš jų atliks Australijos lietuvis, vyresnis už nepriklausomybę atkūrusią Lietuvą.

„Vilnius tikrai labai stipriai pasikeis. Pamatysite, kiek atvažiuos iš viso pasaulio, iš visos Lietuvos. Bus pilnos gatvės šurmulio, pilnos gatvės spalvų ir visą savaitę vyksiančių renginių“, – sakė šventės organizatorius Saulius Liausa.

„Retai taip būna lietuviams, bet pasididžiuokime, nes turime kuo didžiuotis – savo kultūra, savo žmonėmis ir nuveiktais darbais“, – kalbėjo jis.

Atkurtos Lietuvos šimtmečio Dainų šventė prasidės renginiu šeštadienį Kauno Dainų slėnyje. Kiti šventės renginiai iki liepos 6 dienos vyks Vilniuje. Per visą Dainų šventę įvyks penkiolika renginių ir bus atliktas tūkstantis muzikinių kūrinių.

Vyriausiu šventės atlikėju taps 102 metų kanklininkas iš Australijos Stasys Eimutis.

„Jam yra daugiau metų, nei mūsų atkurtai Lietuvai, (…) o jauniausiai šios šventės dalyviai yra vos ketveri“, – sakė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

 Emocija per dainą

Dainų šventės renginiai Vilniuje vyks Vingio, Kalnų parkuose, Rotušės bei Katedros aikštėse ir kitose vietose. Daugelis jų yra nemokami.

Renginių ir repeticijų vietose budės Vilniaus miesto policija, 32 greitosios medicinos pagalbos ekipažai, 170 medikų, savanoriai medicinos studentai ir rezidentai.

„36 tūkst. dalyvių ir dar bent dešimt kartų tiek žiūrovų ir turistų yra didelis iššūkis tarnyboms“, – sakė S. Liausa.

Jis paragino žmones į renginius atvykti anksčiau: „Bent prieš 2 valandas pradėkite eiti į renginius, (…) kad nesusigadintumėte nuotaikos, kad pajustumėte tą šventę“.

Liepos 6-ąją vyksiančio pagrindinio šventės renginio Dainų dienos 40 proc. repertuaro sudarys nauji kūriniai.

„Mes labai tikimės, kad mums pavyks sukelti emociją, emociją per dainą, per dainos galią, kuri užvaldo tūkstančius ir suvienija“, – teigė Dainų dienos meno vadovas Artūras Dambrauskas.

Liepos 3-ąją vyksiančios Folkloro dienos organizatoriai koncentruojasi į iškiliausius Lietuvos valstybės veikėjus, o daugiausiai dėmesio skirs 1918 metų Vasario 16-osios aktą pasirašiusios Lietuvos tarybos pirmininkui Jonui Basanavičiui.

„Jis mūsų valstybę statė ant mūsų tradicijų pamatų, ir rinkdamas tautosaką, ir ją leisdamas, ir puoselėdamas kultūrą ir tradicijas“, – kalbėjo Folkloro dienos meno vadovė Vida Šatkauskienė.

Per liepos 4-ąją vyksiantį Ansamblių vakarą Kalnų parke bus sukurtas simbolinis rugių laukas, kuriuo eis 20 nėščių moterų. Tuo metu liepos 1 dieną Rotušės aikštėje vyks pasaulio lietuvių ir Lietuvos tautinių bendrijų renginys.