Kultūra

2018.06.26 20:14

Pristatyti kandidatai į Lietuvos mokslo tarybos vadovus

LRT.lt 2018.06.26 20:14

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė Seimui pristatė kandidatus į Lietuvos mokslo tarybos pirmininkus bei pavaduotojus.

Vadovaujantis Mokslo ir studijų įstatymu Seimui siūloma 5 metų kadencijai Lietuvos mokslo tarybos pirmininku patvirtinti Vilniaus universiteto Biochemijos instituto Bioanalizės skyriaus vyriausiąjį mokslo darbuotoją Valdemarą Razumą, kaip teigiama pranešime spaudai.

Lietuvos mokslo tarybos pirmininko pavaduotoja (Lietuvos mokslo tarybos Humanitarinių ir socialinių mokslų komiteto pirmininke) 5 metų kadencijai siūloma patvirtinti Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Archeologijos katedros docentę Justiną Poškienę.

Lietuvos mokslo tarybos pirmininko pavaduotoju (Lietuvos mokslo tarybos Gamtos ir technikos mokslų komiteto pirmininku) 5 metų kadencijai siūloma patvirtinti Nacionalinio vėžio instituto Biomedicininės fizikos laboratorijos vedėją Ričardą Rotomskį.

„Kandidatai į Lietuvos mokslo tarybosa vadovų pozicijas buvo atrinkti, įvertinus kandidatų mokslo ir organizavimo, tarptautinio bendradarbiavimo ir ekspertinio darbo patirtį ir mokslinius pasiekimus“, – sakė ministrė.

Pasak J. Petrauskienės, tarybos pirmininku siūlomas profesorius V. Razumas yra Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys, dvi kadencijas ėjo Lietuvos mokslų akademijos prezidento pareigas, dalyvavo vyriausybės mokslinių tyrimų eksperimentinės plėtros ir inovacijos strateginės tarybos veikloje. Buvo aukštojo mokslo tarybos pirmininku ir Lietuvos mokslo tarybos valdybos narys. 2016 metų Lietuvos mokslo premijos laureatas, paskelbęs keletą monografijų ir per šimtą mokslinių straipsnių tarptautiniuose leidiniuose.

Kaip pažymėjo švietimo ir mokslo ministrė, daktarė J. Poškienė 2014–2015 metais dirbo Europos humanitarinio universiteto Istorijos departamento vadove, yra aukštojo mokslo tarybos narė, Vilniaus universiteto Archeologijos bakalauro ir magistro studijų programų bei paveldosaugos magistro studijų programų komiteto narė, dalyvauja įgyvendinant Lietuvos ir tarptautinių mokslinių tyrimų projektus.

Pristatydama trečią kandidatą – profesorių R. Rotomskį, J. Petrauskienė sakė, kad jis yra Singapūro mokslo fondų programų, Australijos medicinos tyrimų ir inovacijų nacionalinio fondo, Lietuvos mokslo tarybos, Studijų kokybės centro vertinimo, Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro, Mokslo, technologijų ir inovacijų agentūros ekspertas. Yra paskirtas atstovauti Lietuvai Europos technologinėje platformoje „Nanomedicina“. Yra paskelbęs per 300 mokslinių publikacijų.

Numatoma, kad dėl įstaigps vadovo bus balsuojama šį ketvirtadienį.