Naujienų srautas

Kultūra2018.06.26 19:00

Knygų karalystė M. Mažvydo bibliotekoje: vienas fondas talpina 5 mln. leidinių

Ar žinote, ką matuoja lentynmetriais ir kas yra inkunabulas? Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įrengtos svarbiausios ir saugiausią aplinką užtikrinančios knygų, dokumentų ir periodinių leidinių saugyklos Lietuvoje.

Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje veikia ne viena, o net kelios saugyklos, dokumentus pasidalijusios pagal rūšį ir išleidimo laiką. Vien vadinamajame spaudinių fonde sukaupta daugiau kaip 5 milijonai spausdintų leidinių ir dokumentų.

„Viso mūsų dokumentai užima 75 tūkst. „lentynmetrių“ – taip jau bibliotekose skaičiuojami dokumentai. Jei automagistralėje Vilnius–Panevėžys išdėliotume knygas nuo Vilniaus vieną po kitos, knyga po knygos, žurnalą po žurnalo, laikraštį po laikraščio, plokštelę po plokštelės, turbūt pasiektumėm ir Ukmergę, o galbūt net ir Tytuvėnų dvarą“, – pasakoja M. Mažvydo bibliotekos generalinio direktoriaus pavaduotoja Sandra Leknickienė.

Vienas svarbiausių saugyklų darbuotojų uždavinių – palaikyti patalpose stabilią 18–20 laipsnių temperatūrą, tam tikrą drėgmės lygį ir apsaugą nuo tiesioginių šviesos šaltinių.

Daugiau apie Lietuvoje saugomas knygas – Giedrės Baltrušytės pasakojime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi