Kultūra

2018.06.26 15:12

Seime – rezoliucija dėl Ukrainos režisieriaus O. Sencovo paleidimo iš Rusijos kalėjimo

LRT.lt2018.06.26 15:12

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narių Gabrieliaus Landsbergio ir Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės iniciatyva teikiama rezoliucija dėl Ukrainos kino režisieriaus Oleho Sencovo ir kitų politinių kalinių paleidimo iš kalėjimų Rusijoje, teigiama TS-LKD frakcijos pranešime.

Rezoliucijoje Seimo nariai pažymi, jog Ukrainos kino režisierius ir politinis kalinys O. Sencovas yra dvidešimčiai metų įkalintas griežto režimo kalėjime Sibire dėl jo kritiško požiūrio į Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir pirmiausia į Rusijos įvykdytą okupaciją Kryme. Kartu akcentuojama, kad O. Sencovas jau pusantro mėnesio badauja, siekdamas atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į Rusijoje kalinčių ir sulaikytų politinių kalinių padėtį bei reikalaudamas jų paleidimo.

Parlamentarai ragina Rusijos prezidentą ir atsakingas institucijas nedelsiant paleisti O. Sencovą, jo kolegą Aleksandrą Kolčenko ir kitus Rusijoje bei okupuoto Krymo teritorijoje įkalintus ar sulaikytus politinius kalinius ir kviečia užsienio reikalų ministrą ir vidaus reikalų ministrą, konsultuojantis su Ukrainos puse, nustatyti asmenis ir pareigūnus, kurie davė įsakymus, vykdė ir kitaip dalyvavo įkalinant O. Sencovą, kartu svarstant galimybę įtraukti juos į „Magnickio“ sankcijų sąrašą.

„Stebėdami O. Sencovo ir kitų politinių kalinių Rusijoje padėtį, pabrėžiame, kad teismas nebuvo nešališkas ir teisingas, ir yra pagrįstų įtarimų, kad O. Sencovas galėjo būti kankinamas siekiant iš jo išgauti inkriminuojantį prisipažinimą. Kartu neramina ir jo badavimo nuo gegužės 14 d. faktorius, kadangi kyla grėsmė jo gyvybei, nors tikslas ir yra nepaprastai svarbus – neketinama nei nutraukti badavimo, kol nebus paleisti Rusijoje įkalinti politiniai kaliniai, nei prašyti Rusijos Federacijos Prezidento malonės. Raginame nedelsiant paleisti O. Sencovą ir kitus politinius kalinius bei manome, jog ir kitos Europos Sąjungos valstybės turi kelti klausimą dėl politinių kalinių paleidimo“, – teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Seimo TS-LKD frakcijos narių inicijuotą rezoliuciją kartu palaiko Liberalų sąjūdžio frakcijos narė Aušrinė Armonaitė ir Lietuvos socialdemokratų frakcijos atstovė Dovilė Šakalienė, o dėl jos svarstoma ir balsuojama Seimo plenarinėje salėje bus šį trečiadienį, birželio 27 d.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.