Kultūra

2018.06.26 13:43

„Novus“ konkurso scenoje – nuo intriguojančios latvės iki Lietuvoje muzikuojančio škoto

LRT.lt 2018.06.26 13:43

Tarptautinis muzikos inkubatorius „Novus“ tęsia nemokamas muzikalias antradienio kovas. Birželio 26-ąją „Novus“ scenoje – jau trečiasis etapas. Jame turėjo pasirodyti keturios grupės, tačiau planuojamą programą pakoregavo netikėtumai – vienam grupės narių patekus į ligoninę iš konkurso pasitraukė lietuvių kolektyvas „Elnio miško ragas“, rašoma organizatorių pranešime.

Nors ir praretintas traumų, šio vakaro „Novus“ žada daug įdomių pažinčių – nuo Latvijoje sparčiai populiarėjančios atlikėjos iki Lietuvoje gyvenančio ir kuriančio škoto. Jūsų dėmesiui – trumpa pažintis su trimis šio vakaro grupėmis.

„MNTHA“ (LV)

Po vardu „MNTHA“ slypi latvės Marijos Mickeviča projektas, kuriame eksperimentuodama su balsu ir kompiuteriu ji ieško naujų muzikos skambesių. „MNTHA“ Latvijoje debiutavo 2014-aisiais ir netrukus pateko į „Eurovizijos“ finalus. Šiame konkurse pelniusi ketvirtą vietą, ji sulaukė muzikos festivalių ir renginių organizatorių dėmesio, todėl jos kraityje jau ne vienas pasirodymas muzikos festivaliuose, klubuose ir kituose renginiuose. Didžiausias atlikėjos įkvėpimas – Davido Bowie asmenybė, menas ir drąsumas. Mergina aktyviai palaiko LGBT judėjimą, ši tema dažna ir jos kūriniuose. Visą gyvenimą laikiusi savo nepritapele, „MNTHA“ savo muziką dedikuoja tokiems pat kaip ir ji – išskirtiniams, unikaliems ir svarbiausia – nebijantiems būti savimi.

„Babilono Vartai“ (LT)

„Babilono Vartai“ – tai kompanija draugų, kuriuos suvedė meilė regiui. Kurdami savo muziką jie mėgsta improvizuoti ir eksperimentuoti, todėl jų atliekamų kūrinių skambesys nebetelpa į klasikinio regio rėmus. Grupės pasirodymai persmelkti pozityvumo, užvedančių ritmų ir laisvų improvizacinių melodijų bei tekstų. Nors grupė susikūrė vos prieš porą metų, jie jau spėjo pasirodyti ne viename renginyje: nuo „Sostinės dienų“ iki „Open House Vilnius“, Kultūros nakties ir kitų.

„Melvitronica“ (SCT, LT)

Prieš porą metų save „Novus“ scenoje jau išbandęs elektroninės muzikos kūrėjas „Melvitronica“ grįžta. Škotijoje gimęs ir užaugęs Adamas Melvinas jau kurį laiką reziduoja ir kuria Lietuvoje. Įkvėpimą arkadiniuose žaidimuose, senoviniuose kompiuteriuose, klasikinėje, regio, funko ir soulo muzikoje randantis vaikinas Škotijos muzikos scenoje debiutavo prieš aštuoniolika metų. Be savo solinio projekto jis priklauso ir Pietų Afrikos grupei „Manje“ su kuria grojo ne viename Škotijos muzikos festivalių: „Eden“, „Knockengorroch“, „Kelburn Garden Party“ ir kituose.

Muzikos inkubatoriaus „Novus“ pabaigoje iš visų konkurse dalyvavusių grupių bus išrinkta viena geriausia. Jos lauks pavydėtinas prizų fondas. „Muzikinis cechas“ įsteigs pagrindinį prizą – padovanos vaizdo klipą ir dainos įrašą. Atlikėjų vadybos agentūra „Tilto namai“ vienai grupių suteiks komunikacijos ir vadybos paslaugas pasirinktam projektui ar koncertui, o „Square“ filmavimo komanda padovanos vaizdo klipą.

Konkurso geriausiesiems taip pat atiteks galimybė pasirodyti muzikos festivalyje „Loftas Fest“, ypatingi rėmėjų „Converese“, „Caffeine“, LRT, „Menų spaustuvės“, „Vaga“ knygynų prizai ir pan. Įdomiausios grupės bus kviečiamos apšildyti „Lofte“ pasirodysiančias muzikos žvaigždes, trys geriausios pasirodys bendrame koncerte „Vasaros terasoje“ Vilniuje, taip pat visos konkurso grupės turės galimybę groti Palangos LRT OPUS scenoje „I love Palanga“ vasaros sesijoje.

Konkurse dalyvaujančias grupes jau trečius metus pristato „ba.“ lyderis Benas Aleksandravičius.

Muzikinės „Novus“ kovos vyks kiekvieną antradienį iki pat liepos 31 d. menų fabriko „Loftas“ kieme įsikūrusioje „LRT OPUS terasoje“. Koncertai klausytojams yra nemokami.