Kultūra

2018.06.26 14:30

„Kūrybingumo mokykla“: brazilai puikiai žaidžia futbolą dėl kūrybiško sprendimo

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.06.26 14:30

„Kūrybingumo mokyklos“ mokytojai naujoje virtualioje pamokoje siekia paneigti mitą, kad kūrėjai yra jautrios būtybės. „Kūryba mėgsta pasunkinimus“, – mano mokytojai Kristupas Sabolius ir Tomas Ramanauskas.

Pasak T. Ramanausko, sąmoningas proceso pasunkinimas padeda pasiekti įdomesių ir spalvingesnių rezultatų.

„Brazilijos futbolo šalies atletai, futbolo meistrai garsėja savo improvizacija. Įdomu, kad kūrybingumo požiūriu tokią savybę improvizuoti ir mokėti elgtis netikėtai išugdė kūrybinio pasunkinimo metodas“, – atskleidžia K. Sabolius.

Anot T. Ramanausko, Brazilijos futbolininkų sėkmę lemia pasunkinta futbolo rūšis. Ją praktikavo daugybė vėliau visame pasaulyje išgarsėjusių futbolininkų.

„Futsalis yra lietaus sezonui pritaikytas futbolas, žaidžiamas uždaroje sporto salėje 5 prieš 5. Jo paslaptis slypi esminiame nepatogume – futbolo kamuolys yra dvigubai mažesnis ir dvigubai sunkesnis. Kadangi Brazilijoje ilgai trunka lietaus sezonas, tokiu būdu net ir vargingiausiųjų lūšnynų gyventojai gali žaisti futbolą bet kokiu oru“, – pasakoja mokytojas.

Ši furbolo rūšis sukelia stebuklinga efektą – perėjus prie tradicinio formato, aikštė atrodo itin erdvi, o kamuolys – labai lengvas ir patogus, sako T. Ramanauskas.

„Kurdamas dirbtinį nepatogumą ir išspręsdamas lėšų trūkumo klausimą, jis leidžia talentams atsirasti net ir ten, kur jų neieško įtakingiausi treneriai ir garsiausi klubai“, – kalba „Kūrybingumo mokyklos“ mokytojas.

Plačiau apie šiuos ir kitus sąmoningus sunkumus kūryboje – laidos įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.