Kultūra

2018.06.20 19:49

Netradicinis projektas – Karmėlavoje mokiniai fotografavo mokytojus

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.06.20 19:49

Žvilgsnis pro fotoaparato objektyvą gali ne tik išryškinti stebimo vaizdo detales, bet ir sukurti fotografo bei fotografuojamojo draugystę. Tuo įsitikinę Kauno rajone Karmėlavoje veikiančios gimnazijos mokiniai, pristatę savo mokytojų portretų parodą.

„Matematikos kabinete galima mylėti tik matematiką“ arba „Ir sraigės pasiekia savo tikslą“ – šie ir kiti skambūs šūkiai surašyti mokytojų portretuose, eksponuojamuose Karmėlavos Balio Buračo gimnazijoje. Juos apžiūrinėdama Kauno rajone veikiančios mokyklos bendruomenė atsisveikino su dar vienais mokslo metais. Jie šiemet buvo išskirtiniai, nes, padrąsinti fotografijos mokytojos, pedagogus pusę metų fotografavo jų mokiniai.

„Pats procesas buvo be galo įdomus, nes fotografavom su mokiniais, kurie su mokytojais turi visai kitą santykį, negu aš su tais pačiais mokytojais – aš čia tik metus laiko ir labai nedaug su jais susiduriu. Taigi buvau tarsi toks tarpininkas, kuris sujungia dvi stovyklas – mokytojų ir mokinių. Priverčiau tas dvi stovyklas komunikuoti, surasti naujus sąlyčio taškus. Nesigailėjau turbūt nė vieną dieną, nes tiek įdomių sprendimų, tiek įdomių minčių, tiek įdomių dalykų išgirdau iš šitų mokinių, kad tikrai drąsiai galiu sakyti – ne tik aš juos mokiau, bet ir jie mokė mane“, – prisipažino Karmėlavos B. Buračo gimnazijos fotografijos mokytoja Svetlana Batura.

Fotografijos projekto rezultatais ir moksleiviai, ir mokytojai patenkinti, nors prisipažįsta – būta ir baimės. Pavyzdžiui – kad per fotosesijas ėmus bendrauti artimiau, vėliau pamokose gali būti sunkiau paklusti autoritetui, laikytis įprastos disciplinos ir pagarbaus atstumo.

Išsamiau apie projektą – Giedrės Baltrušytės pasakojime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt