Naujienų srautas

Kultūra2018.06.19 23:16

Vilniaus festivalyje vieši E. Garanča ir Vienos filharmonijos orkestras

Vienas gražiausių pasaulio mecosopranų Elina Garanča ir geriausių orkestrų penketukui priskiriamas Vienos filharmonijos orkestras – antradienio vakarą Vilniaus festivalyje. Prieš koncertą E. Garanča teigė, kad labai didžiuojasi ne tik Latvijos šimtmečiu, bet ir jos sesėmis Lietuva bei Estija, nes visos trys išsaugojo baltiškąją savastį.

Įnoringasis Richardas Wagneris vadino jį „iškiliausiu pasaulyje“, Johannesas Brahmsas deklaravo esąs orkestro gerbėjas ir džiaugėsi patikėjęs kolektyvui savo simfonijų premjeras, o Richardas Straussas tiesiai rėžė: „Visos liaupsės Vienos filharmonijos orkestrui yra per menkos“.

Šis orkestras unikalus dar ir tuo, jog formaliai priklausydamas Vienos valstybinei operai niekada neturėjo muzikos vadovo, o dirigentus kviečia ir angažuoja pats orkestras.

Vienos filharmonijos orkestras į Vilnių iš Austrijos sostinės atskrido specialiai užsakytu reisu. Pirmą kartą Lietuvoje viešintis kolektyvas yra vienas seniausių ir vienas garsiausių meistriškumu pasaulio orkestrų. Jo istorijoje – tokių dirigentų, kaip Gustavas Maleris, Herbertas von Karajanas, Leonardas Bernsteinas, pavardės bei šiandien klasikos aukso fondu laikomų kūrinių premjeros. Vilniuje orkestras pasirodys su dirigentu iš Venesuelos Rafaeliu Payare.

Latvijos solistė E. Garanča į Vilnių atskrido iš namų Rygoje.

„Kaip latvė, didžiuojuosi, kad mes esame kartu su Vakarų pasauliu. Likimo dovana, kad turime tokias gražias dvi seseris: Lietuvą ir Estiją. Turime daug panašumų, istoriją, bendrų paskutinio šimtmečio išgyvenimų. Galime didžiuotis, kad išsaugojome savo identitetą sovietmečiu ir linkiu dar daug šimtmečių sulaukti kartu“, – sakė E. Garanča.

Po koncerto Nacionaliniame operos ir baleto teatre orkestras ir solistė trečiadienį išvažiuoja į Latviją, kur koncertuos su ta pačia programa.

Plačiau apie tai – Monikos Petrulienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi