Kultūra

2018.06.14 14:32

Nacionalinėje filharmonijoje – po pasaulį išsibarsčiusių lietuvių koncertas su dirigente G. Šlekyte

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.06.14 14:32

Ketvirtadienio vakarą Nacionalinėje filharmonijoje – po pasaulį išsibarsčiusių lietuvių koncertas. Jam diriguos „Vilniaus festivalyje“ debiutuojanti, o pasaulyje sėkmingai karjeros laiptais kopianti dirigentė Giedrė Šlekytė.

G. Šlekytė – gerai pažįstama užsienyje dirigentė. Jos nuomonės klausia į Lietuvą, specialiai į Vilniaus festivalio koncertą, atvykę vokiečių žurnalistai. Pristatydami G. Šlekytę užsienio muzikos kritikai dažnai pabrėžia Lietuvos fenomeną, nes pastaraisiais metais pasaulį stebina mūsų dirigentės moterys.

„Esu vilnietė, čia gimusi, užaugusi ir baigusi Nacionalinę Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklą, o vėliau išvykau studijuoti į Austriją, Vokietiją, Šveicariją. Likau tose vokiškai kalbančiose šalyse. Ten tapau dirigente ir visada labai mielai grįžtu į Lietuvą diriguoti. Tai vienas iš tokių apsilankymų“, – pasakoja dirigentė.

Austrijos Klagenfurto teatro pagrindinė dirigentė G. Šlekytė šįvakar debiutuoja „Vilniaus festivalyje“.

„Iš tiesų visi penki fantastiški solistai. Su visais penkiais aš pirmą kartą muzikuosiu, tad man šis koncertas yra toks įvairiapusiškas debiutas: ir filharmonijoje pirmą kartą diriguosiu, ir su nacionaliniu simfoniniu orkestru pirmą kartą, ir su choru „Jauna muzika“ pirmą kartą. Tai, iš tiesų, toks labai įkvepiantis susitikimas“, – kalba ji.

Jauna dirigentė pasakoja, kad pasirinkdama dirigavimą nebuvo tikra, kad tai – jos gyvenimo kelias. Jos teigimu, be didžiulių sudėtingų partitūrų, darbo su orkestru, jau nebegalėtų gyventi.

Daugiau apie tai – Monikos Petrulienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.