Kultūra

2018.06.12 15:21

Filmas „Sengirė“ garsina Lietuvos vardą Australijoje

LRT.lt2018.06.12 15:21

Mindaugo Survilos ir kūrybinės komandos užmojis kuo plačiau paskleisti žinią apie Lietuvos „Sengirę“ – pildosi. Filmas parodytas vienuolikoje valstybių, įskaitant ir ką tik įvykusį Sidnėjaus kino festivalį, teigiama pranešime spaudai.

Dvi iš eilės dienas filmas buvo rodomas „Dendy Opera Quays“ kino teatre, kuris stovi vos keli šimtai metrų nuo „Sidnėjaus vizitinės kortelės“ – Operos ir Baleto teatro.

Festivalio metu parodoma apie 200 vaidybinių, dokumentinių, trumpametražių ir retrospektyvos filmų iš 50 šalių. Į pirmąjį „Sengirės“ seansą bilietai jau buvo išpirkti prieš pora savaičių, todėl organizatoriai nusprendė surengti dar trečiąjį filmo seansą.

„Režisieriui nėra didesnio malonumo, kai dar prieš važiuojant į festivalį žinai, kad seansai bus pilni žiūrovų. Matyt daugelis režisierių ir kuria filmus tam, kad jais galėtų „papasakoti istorijas“. Kai žinai, kad tavo „pasakojimo klausysis“ – didelis malonumas“, – sako filmo režisierius M. Survila.

O antradienį „Sengirės“ kelionę Australijoje vainikavo seansas įspūdingame XIX. pradžioje statytame ir savo išvaizda bei atmosfera unikaliame nacionaliniame teatre. Į paskutinįjį filmo seansą atėjo daugiau nei 900 žiūrovų.

Grįžusi tiesiai iš Sidnėjaus filmų festivalio „Sengirės“ kūrybinė komanda dalyvaus Lietuvos kino akademijos apdovanojimuose „Sidabrinės gervės“, kur „Sengirė“ nominuota trijose kategorijose.

„Sidabrinės gervės“ apdovanojimus birželio 13 dieną 21 val. iš „Litexpo“ centro tiesiogiai transliuos LRT TELEVIZIJA ir portalas LRT.lt. „Sidabrinių gervių“ raudonojo kilimo eiseną nuo 19 val. tiesiogiai transliuos LRT KULTŪRA ir portalas LRT.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.