Kultūra

2018.06.11 19:54

Londone prasidėjo architektūros festivalis: atvežė dalelę lietuviško miško

Londone prasidėjo architektūros festivalis, kuriame dalyvaujanti lietuvė į vieną centrinių Londono vietų atvežė dalelę lietuviško miško.

Birželis Didžiosios Britanijos sostinėje – architektūros mėnuo. Čia vyksta Londono architektūros festivalis, šiemet siūlantis apie 400 projektų įvairiausiose miesto erdvėse. Kraštovaizdžio architektė Sigita Simona Paplauskaitė iš Lietuvos festivalyje debiutuoja su mišką primenančia instaliacija.

S. S. Paplauskaitės teigimu, savo paviljonu ji siekia atkreipti dėmesį į sparčią miestų plėtrą ir jos įtaką žmogui, gamtai.

Šių metų Londono architektūros festivalio tema – „Identitetas“, ir architektės darbas pasirinktas kaip dar daug miškų išsaugojusios Lietuvos atspindys.

Tema aktuali ir Londonui, kuris dėl naujų statybų greitai kinta. Vien pirmadienį Didžiosios Britanijos sostinė svarsto per šimtą prašymų statyti dangoraižius artimiausiais metais.

Lietuvės darbas architektūros festivalyje sujungia statybas ir meilę miškui. Instaliacija iš išorės primena įprastą Londono vaizdą – statybvietę, tačiau namelio viduje menininkė šiomis dienomis kuria Lietuvos miško aplinką.

Autorė iki liepos paviljone diskutuos su lankytojais apie viešųjų erdvių problemas miestuose, apie urbanizacijos pasekmes vietos bendruomenėms. Savaitgaliais toje vietoje planuojami koncertai, poezijos skaitymai, filmų peržiūros.

Daugiau apie tai – Monikos Petrulienės reportaže.