Naujienų srautas

Kultūra2018.06.11 13:29

Mirė tapytojas R. Vilkauskas

LRT.lt 2018.06.11 13:29

Lietuvos dailininkų sąjunga praneša, kad eidamas 69 metus anapilin išėjo ilgametis LDS narys, tapytojas Romanas Vilkauskas (1949 05 07–2018 06 08).

R. Vilkauskas gimė 1949 m. gegužės 7 d. Ylakiuose, Mažeikių apskrityje. 1976 m. baigė Vilniaus dailės institutą. 1990 m. tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nariu. Buvo Šiaulių pedagoginio instituto Menų fakulteto Tapybos katedros dėstytojas, nuo 1993 m. docentas.

Dailėtyrininkas Viktoras Liutkus apie dailininko kūrybą rašė: „Romano Vilkausko ėjimas į kūrybos nepriklausomumą, savarankiškumą nebuvo lengvas pasivaikščiojimas. Kad darbuose susijungtų aktyvi visuomeninė pozicija ir preciziškas atlikimas, reikėjo užsiauginti sparnus. Laikas nešė dienas, idėjas, bet ar toli dailininką nunešė nuo pradžios, nuo angažuotos tapybos siekių? Kažin. Tik tos idėjos, sumanymai sukrito į kintančias tapybos formas, objektų pavidalus. Svarbu, kad dailininkas žinojo, kur link skristi.“

Dailininkas dalyvavo parodose Lietuvoje, Latvijoje, Švedijoje, Olandijoje, JAV, Kanadoje. Per ilgus kūrybos metus R. Vilkauskas sukūrė eilę tapybos darbų, kuriuose ironiškai vaizdavo kasdienes gyvenimo situacijas, pasižyminčias socialiniu angažuotumu. Jo kūryba labiausiai įsiminė kaip kritinio realizmo perteikimas per nepriklausomą kūrybą. Dailininko tapybos darbų yra įsigijęs Lietuvos dailės muziejus, Kauno M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Zimerli meno muziejus (JAV), Šiaulių Aušros muziejus, kolekcininkai iš užsienio šalių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi