Kultūra

2018.06.09 10:25

Sostinės Vingio parke rengiama Rusų kultūros dienų šventė

BNS2018.06.09 10:25

Sostinės Vingio parke sekmadienį rengiamos Rusų kultūros dienos.

Renginys kasmet sulaukia apie 10–15 tūkst. žiūrovų, tačiau taip pat – prieštaringų vertinimų dėl jo programos bei kviečiamų dalyvių iš Rusijos.

16-tą kartą rengiamą šventę remia Rusijos ambasada Lietuvoje, o Vilniaus miesto savivaldybė suteikė globojamo renginio statusą.

„Vilnius yra miestas, kuriame rusų kultūra ir laisva mintis gali plėtotis neįsprausta į propagandos rėmus, kuriame gerbiamas didžių Rusijos sūnų ir dukrų, tokių kaip Andrejaus Sacharovo, Annos Politkovskajos, Boriso Nemcovo ir kitų kovotojų už demokratiją atminimas. Vilnius yra mūsų bendros kilnios laisvės miestas ant bendrų krikščioniškų ir Lietuvos istorijos pamatų“, – „Facebook“ paskyroje renginio išvakarėse paskelbtame sveikinime sako Vilniaus meras liberalas Remigijus Šimašius. Jos sveikinimas bus perskaitytas nuo scenos.

Renginyje tradiciškai dalyvauja Rusijos diplomatai, ankstesniais metais jame buvo matyti ne tik rusiškos, bet ir sovietinės simbolikos. Šiųmetinėje šventėje koncertuos populiariosios muzikos atlikėjai iš Maskvos, Sankt Peterburgo, Karaliaučiaus srities, vienas jų, Olegas Pogudinas, pernai yra surengęs koncertinį turą Rusijos okupuotame Kryme.

R. Šimašius anksčiau yra sakęs, kad jam „nebūtinai patinka muzikos atlikėjai“, kurie pasirodys scenoje, tačiau Vilnius, anot jo, „visada buvo ir bus atviras laisvę mylintiems žmonėms“, ypač rusams, kurie šimtmečiais randa prieglobstį ir laisvę Lietuvos sostinėje.

Vilniaus opoziciniai konservatoriai savivaldybės globą Rusų kultūros dienų renginiui vadina pataikavimu Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovams, su jais liberalai šiemet sudarė koaliciją atsisakę joje konservatorių.

„Ten tikrai nesirinks Rusijos elitas, diskutuojantis apie demokratijos problemas. Tai bus propagandinė šventė, dar viena priemonė Rusijos informacinio karo formate. Liūdna, kad meras daro tokius kompromisus, kurie daro Lietuvos įvaizdžiui nedaro teigiamos įtakos“, – yra sakęs konservatorius Adomas Bužinskas.