Kultūra

2018.06.08 13:36

Atgimstanti Lukiškių aikštė kviečia švęsti atidarymą

LRT.lt2018.06.08 13:36

Šeštadienį, birželio 9 d., atgimstanti Lukiškių aikštė kviečia į atsinaujinusios erdvės atidarymo šventę. Visą dieną, nuo 12 iki 22 val., aikštėje virs gyvenimas – vilniečių ir miesto svečių laukia koncertai, treniruotės, kinologų pasirodymai, įvairios interaktyvios veiklos, magijos šou, maisto vagonėliai – restoranai ant ratų, kurie pasiūlys užkandžių ir gėrimų įvairiausiam skoniui. Šventės vinis – ilgai laukto interaktyvaus ir analogų Baltijos šalyse neturinčio fontano atidarymas.

„Po kelių dešimtmečių pagaliau Lukiškių aikštę gražinome miestiečiams. Nebeliko stabo garbinimo vietos, takai veda ten, kur reikia žmonėms, aikštė pabrėžtinai žalia, kviečianti ir draugiška, o fontanas pabrėš harmoniją ir džiaugsmą. Čia pagaliau gali vykti tai, kas ir turi vykti tikroje miesto aikštėje – susibūrimai, koncertai, mugės, manifestacijos. Aikštė simbolizuoja mus – laisvus, laimėjusius, atsikratančius sovietizmo. Todėl ateikite ir padarykite, kad Lukiškių aikštė būtų nuolat gyva“, – į šeštadienio renginį kvietė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Renginį 12 val. oficialiai atidarys Vilniaus meras kartu su svečiais bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pučiamųjų orkestru. Iškart po to aikštėje prasidės ir iki vėlaus vakaro vyks beveik 20 skirtingų sportinių, interaktyvių veiklų, į kurias galės įsitraukti įvairaus amžiaus vilniečiai. Renginį ves ir savo pasirodymą ant pagrindinės scenos 16 val. surengs žymus magas Rokas Bernatonis.

Nuo pat renginio pradžios ant pagrindinės scenos vyks įvairiausios veiklos: masinės treniruotės, o vakarop ir žymių lietuvių atlikėjų ir šokėjų pasirodymai. Nuo 12:30 iki 16:30 nuo scenos pajudėti kvies „Get Fit“ sporto akademija ir „Get in Shape“ treniruotė bei aerobikos „Tabata“ treniruotė su „Old Town Gym“. Šventės dalyvių lauks ir mankšta visai šeimai su „Impuls“, taip pat lietuvaičių jau pamėgto „Crazy French“ zumba treniruotė. Tikslius treniruočių pradžios laikus rasite renginio programoje ir Vilniaus miesto savivaldybės „Facebook“ puslapyje.

17 val. Vilniaus miesto trupės vardą gavęs šokio teatras „Low Air“ surengs pirmąjį fontano atidarymo pasirodymą. Fontanas realiu laiku prisitaikys prie šokėjų judesių, dinamiškai keis srovių formas ir aukščius. Iškart po performanso, vilniečiams ir miesto svečiams pasirodymus surengs „X faktoriaus“ dalyviai Domas Česnuliavičius ir Indrė Griškelytė bei „Lietuvos balso“ nugalėtoja Julija Jegorova.

Organizatorių iliustracija

Klasikinės muzikos mėgėjai galės pasimėgauti Vilniaus miesto Šv. Kristoforo kamerinio orkestro pasirodymais. Pirmasis iš jų vyks nuo 19:45 val., jo metu garbės dirigento Donato Katkaus ir meno vadovo bei vyriausio dirigento Modesto Barkausko vadovaujamas orkestras surengs įspūdingą šou, kuriame susilies klasikinės muzikos garsai ir naujojo Lukiškių fontano vandens srovės. Renginį 21:20 val. vaikinuos tikras Lukiškių aikštės vakarėlis kartu su vis labiau populiarėjančiu lietuvių duetu Dapa Deep ir Monee.

S. Žiūros nuotr.

Vilniečiai kviečiami į Lukiškių aikštę atvykti su savo pledais bei vaišėmis, bet išalkę ir neturintys savo maisto galės pasivaišinti patiekalais iš „Food Truck“ miestelio. Nuo 12 iki 20 val. jame šventės dalyvių lauks skaniausias maistas iš „Walk to Wok“, „Aula“ bei „Bubles of Wafles“ vagonėlių, taip pat gira „Jogilė“.

S. Žiūros nuotr.

Lukiškių aikštėje visą dieną vyks ir įvairiausios interaktyvios veiklos. Bus galima pasimokyti aikido subtilybių bei pamatyti Iaido kovos meną su „Sūkuriu“, pažaisti gigantiškais šachmatais su „Gigant Street Chess“, išbandyti ledo ritulį su „Hockey Punks Academy“, taip pat pasimokyti apie sveiką gyvenseną bei pažinti sporto subtilybes su „Sanus“. Šventės dalyvių lauks kapueiros treniruotės su „Capoeira Ficag Lietuva“, o mažiausieji vilniečiai galės linksmai praleisti laiką su „Tapk Čempionu“ treneriais. Interaktyvioje zonoje vyks ir zumbos treniruotės su Kamile Narkute bei Lietuvos muitinės kinologų pasirodymas ir paskaita.

S. Žiūros nuotr.

Sužaliavusioje aikštės pievoje ir „The One“ Chill Out zonoje taip pat bus ką veikti – veiks animatorių zona, treniruotės bei mokslininkų šou mažiausiems vilniečiams ir jų tėveliams. Vyks sporto užsiėmimai: pilatės, kalanetika bei „Les Mills Bodybalance“ treniruotės. 

Daugiau informacijos čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.