Kultūra

2018.06.06 17:45

Kūrybingumo mokytojai: norėtume, kad šios pamokos būtų naudojamos mokyklose

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.06.06 17:45

Laidos „Labas rytas, Lietuva“ žiūrovus ir LRT.lt portalo skaitytojus kiekvieną savaitę naujomis idėjomis praturtindavęs projektas „Kūrybingumo mokykla“ artėja pabaigos link. Apžvelgdami nuveiktus darbus projekto autoriai tikina, kad projektas net viršijo jų lūkesčius.

„Matuoti peržiūriu skaičiumi internete nėra vienintelis svarbus parametras, bet ir taip jis buvo labai didelis kaip edukaciniam projektui. Jis Lietuvoje neįprastas, pas mus mažai turinio, kuris yra edukacinis ir bando kažkiek būti pramoginis. Bet svarbiausia yra tai, kiek žmonių įsitraukia į namų darbų atlikimą, nes vienas iš svarbiųjų dalykų mokykloje yra namų darbai. Mes esame maloniai nustebinti, kad labai gausiai, intensyviai ir su daug nebūdingo stropumo žmonės juos daro. Jie klausia, ar teisingai suprato užduotį ir ar vyresnis amžius nėra kliūtis dalyvauti“, – įspūdžiais dalijosi projekto iniciatorius, reklamos agentūros vadovas Tomas Ramanauskas.

Projekto iniciatoriai stebisi, kad nors projektas buvo sugalvotas moksleiviams, jis įtraukė ir didelę dalį vyresnės auditorijos.

„Labai daug vyresnės auditorijos nepriėmė to kaip turinio jaunimui ir galvojo, kad tai yra tiesiog edukacinė laida visiems. Turinys, matyt, yra užkabinantis ir klausiantis klausimų, kurie yra įdomūs plačiai auditorijai. Moksleiviai gal netgi paskendo šiame sraute, nors mūsų tikslas buvo susikalbėti su jauna auditorija, norėjome pažvelgti į visą edukacinę sistemą, paklausti, kas ten vyksta, norėjome paskatinti mokytojus pažiūrėti į savo dalyką kitaip, ką galima jame pakeisti ir kaip tas kūrybingumas gali integruotis kasdienėse pamokose. Mes labai norėtume, kad šios pamokos būtų naudojamos mokyklų programose kaip pagalbinė priemonė“, – sakė filosofas, rašytojas Kristupas Sabolius.

Kūrybingumo pamokos čia.

Išsamiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt