Kultūra

2018.06.02 18:48

Trijų „Grammy“ statulėlių savininkas savo kūrinių neįsivaizduoja be vargonų

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.06.02 18:48

Trijų „Grammy“ statulėlių savininkui, multiinstrumentalistui Cory Henry per trumpą karjerą jau teko koncertuoti kartu su įžymybėmis. C. Henry žingsniuoti didžiosios muzikos scenos link pradėjo būdamas vos trejų. Pirmasis instrumentas, kurio išmoko groti – bažnyčios vargonai. Juos savo pasirodymuose atlikėjas naudoja iki šiol.

„Mano mama groja įvairiais muzikos instrumentais. Ji buvo choro vadovė. Aš tiesiog pabandžiau pagroti iš jos užrašų, vėliau ji išmokė mane atlikti pirmąjį kūrinį „Amazing Grace“, man tada buvo treji. Būdamas ketverių kartą per savaitę pradėjau groti bažnyčioje.

Džiaugiuosi, kad tai galiu daryti ir dabar. Vargonais gana sunku groti ir jie beveik išnykę, niekas jų nebegamina tokiu pat būdu kaip anksčiau. Esu senų instrumentų gerbėjas“, – LRT TELEVIZIJAI sako kūrėjas.

„Svarbu, kad žmogus gerai jaustųsi, stengiuosi, kad mano atliekamoje muzikoje neliktų skirties tarp atlikėjo ir klausytojo“, – taip savo siekį užlipus ant scenos apibūdina C. Henry. Jo muzikoje atsispindi gospelo, džiazo ir soulo šaknys. Atlikėjas siekia įrodyti, kad vargonai skirti ne tik bažnytinei muzikai.

Išsamiau apie muzikantą – Luko Šniolio pasakojime.