Kultūra

2018.06.02 12:47

„Žalieji muškietininkai“: filmas apie Sąjūdžio metu vykusį revoliucingą judėjimą

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.06.02 12:47

Režisierius, visuomenininkas Jonas Ohmanas pristato 2015 m. sukurtą filmą „Žalieji muškietininkai“, kuris pasakoja apie Lietuvos nepriklausomybės atgavimo laikų ekologinį ir etnologinį judėjimą „Atgaja“. Sąjūdžio laikais vykęs judėjimas savo radikaliais ir kūrybiškais protestais prieš tuometę santvarką prisidėjo prie valstybės nepriklausomybės atgavimo.

„Atgaja yra svarbi modernios Lietuvos istorijos dalis, parodanti kas iš tikrųjų įvyko tais metais, kai Lietuva atgavo nepriklausomybę ir, mano supratimu, „Atgaja“ yra viena šio didelio įvykio, kuris vyko pilietinėje visuomenėje, atšakų“, – LRT TELEVIIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako dokumentinio filmo režisierius J. Ohmanas.

„Mes buvome jauni, gyvenome savo gyvenimą. Prasidėjęs Sąjūdis mus įtraukė ir darėme tai, kas atrodė reikalinga ir taip kūrėme savo ateitį“, – prisimena Linas Vainius, bendrijos „Atgaja“ narys.

Tuo metu kitas „Atgajos“ narys Saulius Pikšrys sako, kad jo jaunystės laikais, kai vyko Sąjūdis ir kartu su juo – „Atgajos“ judėjimas, jaunimas buvo aktyvus ir intensyviai priešinosi sovietinei propagandai. Šio ryžtingumo, anot S. Pikšrio, trūksta dabartiniams jaunuoliams. „Revoliucingumo šiuolaikiniam jaunimui trūksta ir jie laikosi dažniau konformistinės pozicijos. Mes buvome idealistai“, – pabrėžia bendrijos „Atgaja“ narys.

Daugiau apie filmą „Žalieji muškietininkai“ – pokalbyje.

Daugiau tekstų ir vaizdinės medžiagos apie Sąjūdį rasite čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.