Kultūra

2018.05.30 15:44

Skelbs aktyviausių Lietuvos keliautojų konkurso „Kolumbas LT 2018“ nugalėtojus

LRT.lt 2018.05.30 15:44

Ketvirtadienį Vilniuje, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, konferencijų salėje bus skelbiami ir apdovanojami aktyviausi metų keliautojai, V konkurso „Kolumbas LT 2018” nugalėtojai.

Kaip teigiama pranešime, geriausiais keliautojais buvo renkami penkiose nominacijų kategorijose: metų kelionės istorija, metų kelionės fotografija, metų vaizdo filmukas, metų kelionė po Lietuvą ir metų keliautojo „Lietuvos Kolumbas“.

Per penkerius metus Nacionaliniame aktyviausių keliautojų konkurse „Kolumbas LT“ dalyvavo: 207 dalyviai, atsiuntę net 350 darbų. Konkurse dalyvauja ir būrys jau pastovių dalyvių, kurie galbūt pirmus kartus nieko nelaimėjo, tačiau nenuleido rankų, juk svarbiausia – dalyvauti. Pagrindiniams nugalėtojams kiekvienoje nominacijoje atiteks 500 eurų vertės kuponai apsipirkti aktyvaus laisvalaikio aprangos „Hiatus Columbia“ parduotuvėje. Šiemet skirti keturi paskatinamieji apdovanojimai.

Metų keliautojus iš konkurso dalyvių būrio išrinko kompetentinga komisija, vadovaujama žinomo žurnalisto ir keliautojo Algimanto Čekuolio, taip pat Lietuvos geografų draugijos narė prof. dr. Dovilė Krupickaitė, LRT  režisierė Miglė Greičiuvienė, „National Geographic Lietuva“ vyriausiasis redaktorius Frederikas Jansonas, rinkos tyrimų bendrovės „Kantar TNS“ vadovas, konkurso „Kolumbas LT‘2014“ laureatas Gytis Juodpusis, Interneto žiniasklaidos asociacijos pirmininkė Aistė Žilinskienė, www.15min.lt portalo „Pasaulis kišenėje“ redaktorė Raimonda Mikalčiūtė-Urbonė, konkurso „Lietuvos Magelanas“ organizatorius Karolis Žukauskas, LŽS Kelionių žurnalistų klubo pirmininkas Gerimantas Statinis, o taip pat aktyvaus laisvalaikio aprangos „Hiatus“ parduotuvės rinkodaros vadovė Miglė Jaraitė.

Konkursas skirtas pagerbti Lietuvos žmones, entuziastus, kurie keliaudami užfiksuoja įdomias patirtis ir jomis dalinasi su kitais per savo rašinius, nuotraukas ar vaizdo filmukus. Konkurso metu buvo išaiškinti labiausiai motyvuoti keliaujantys žmonės, nebijantys iššūkių ir atradimų, kaupiantys dvasines vertybes ir ieškantys tikslingo pasaulio pažinimo. Konkurso tęstinis tikslas, kad ir ateityje kelionėmis būtų siekiama įgyti žinių ir asmeninių atradimų. „Kolumbas LT“ – kūrybinis kelionių žurnalistikos konkursas, jis puoselėja žurnalistinį raštingumą ir populiarina kelionių žurnalistiką.