Naujienų srautas

Kultūra2018.05.25 13:52

Lietuvių pianistas debiutavo su BBC filharmonijos orkestru

LRT.lt 2018.05.25 13:52

Ketvirtadienį didžiausio pasaulyje transliuotojo BBC studijoje „Media City UK“ suskambo čia reziduojančio lietuvių pianisto Ugniaus Pauliukonio ir žymiojo BBC filharmonijos orkestro atliekamas vengrų kompozitoriaus Ferenzo Liszto koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 2.

Jau 8-erius metus Anglijoje gyvenantis 26-erių metų pianistas – „Making Music UK“ artistas bei tarptautinių konkursų laureatas teigia, kad šis koncertas – vienas svarbiausių jo karjeroje.

„Groti su BBC filharmonijos orkestru tai yra tas pats, kaip vairuoti „Ferrari“ automobilį. Koncertas praėjo puikiai, įsimintinai. Šis orkestras – be galo jautrus – atlikėjai stebi kiekvieną tavo judesį, nereikia nieko spartinti. Grojant mane, kaip solistą, lydėjo neįtikėtinas jausmas“, – žiniasklaidai išplatintame pranešime pasakoja U. Pauliukonis.

Pianistas taip pat koncertuoja Anglijoje pripažintose koncertų salėse, tokiose kaip „Wigmore Hall London“, „Town Hall Birmingham“, „Brigewater Hall Manchester“. U. Pauliukonis – M. K. Čiurlionio menų mokyklos absolventas.

Anglijoje žinomas muzikantas koncertuoja ir kitose Europos šalyse. Nuolat stengiasi sugrįžti į Lietuvą, rengti čia koncertus bei dalintis savo atliekama muzika drauge su 2016 m. susibūrusiu fortepijoniniu „Confero“ kvartetu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi