Naujienų srautas

Kultūra2018.05.23 19:15

Moksleivių dirbtuvėse kviečia lavinti gyvenime praversiančių įgūdžių

Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įkurtose dirbtuvėse „Pats sau“ laukiami moksleiviai, norintys įgyvendinti savo idėjas ir įgyti praktinių žinių. Jose galima rasti ir plaktuką, ir 3D spausdintuvą, ir robotikos bei elektronikos rinkinių, ir net programuoti skirtų mikrokompiuterių.

Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos dirbtuvių administratoriaus Donato Kubiliaus teigimu, vaikai bibliotekoje gali pasisemti idėjų, ką ir kaip gaminti, ir sumanymą įgyvendinti. Jie taip pat gali rasti dėžę kūriniams priglausti. O jei namuose nėra ramaus kampo mokyklos projektui užbaigti, vietos tam bibliotekos dirbtuvėse tikrai atsiras.

Į biblioteką moksleivis gali atsivesti tėvus, suaugusį giminaitį arba draugą. D. Kubilius sako, kad ši saviraiškos erdvė veikia panašiai kaip kavinė – jeigu ateinate ir randate laisvą stalą, galite įsitaisyti, bet jei nenorite rizikuoti, kad laisvos vietos nerasite, pravartu ją rezervuoti iš anksto. Tiesa, čia susidursite ir su kavinėms nebūdingais aspektais – stalą teks susitvarkyti patiems, o susiruošus išeiti, jokios sąskaitos niekas neatneš.

Apsilankymų skaičius ir trukmė Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos dirbtuvėse bent kol kas neribojami – stalas paprastai rezervuojamas porai valandų, tačiau jei, kaip sako dirbtuvių vadovas, niekas nekvėpuoja į nugarą, pasilikti galima nors ir visą dieną.

Išsamiau – Giedrės Baltrušytės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi