Kultūra

2018.05.23 20:25

Koliažo klijavimas ne tik ramina, bet ir atskleidžia autoriaus vidinę būseną

Sustoti ar trumpam sustabdyti laiką – vienas didžiausių skubančios visuomenės norų. Pasak koliažų kūrėjos Eglės Paplauskienės, giliai po įsipareigojimų, skubėjimo ir pažadų sluoksniu, klijuojant ir karpant paveikslėlius iš žurnalų, randama laiko išgirsti savo tikruosius troškimus ir norus.

Menininkės kuriamuose koliažuose atpažįstamos bendros temos, susijusios su namais, vaikais, darbu, kelionėmis, tikslais ir siekiais, dėmesiu sveikatai, kūnui, ramybės ir laiko sau poreikis.

„Pagrindinė esmė yra stabtelėti ir pabūti su savimi. Tai yra tikrai smagus užsiėmimas, mes išlaisviname savo vaizduotę, įjungiame protą, leidžiame sau įsijausti į tuos vaizdus, kuriuos matome žurnaluose, ir skiriame laiko pabūti su savimi. Koliažo klijavimas yra skirtas ne kitam žmogui, o sau pačiam“, – pasakoja E. Paplauskienė.

Kelias valandas ramioje aplinkoje vienumoje ar grupėje trunkanti veikla ramina, baigtas koliažo paveikslas, pasak E. Paplauskienės, jo autoriui dažnai pasufleruoja įžvalgas apie vidinę autoriaus būseną ar atsakymą į ilgai kankinusį klausimą. O dalyviai šiuos užsiėmimus dažnai lygina su poilsiu dirbant.

Išsamiau – Simonos Stanapėdytės reportaže.