Kultūra

2018.05.20 09:57

Keliautojai kviečiami vasarą aplankyti per šimtą dvarų ir pilių Baltijos šalyse

BNS2018.05.20 09:57

Keliautojai kviečiami aplankyti per šimtą Baltijos šalių dvarų ir pilių, šią vasarą atveriančių duris minint Lietuvos valstybės atkūrimo ir Latvijos bei Estijos šalių nepriklausomybės paskelbimo šimtmečius.

Lankytojai istorinėse vietose laukiami nuo gegužės 24 iki rugsėjo 16 dienos.

„Džiaugiamės, kartu su Latvija ir Estija, švęsdami savo tūkstantmetės Lietuvos valstybingumo atstatymo šimtmetį ir tiesdami Baltijos pilių ir dvarų kelią. Kiekviena pilis ar dvaras pasakoja atskirą legendą, o kraštovaizdžio ir architektūrinis paveldas teikia nepakartojamą galimybę grįžti šimtmečius atgal ir pajusti praeities auros dvelksmą“, – sako Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidentas Gintaras Karosas.

Kelionių projekto „Pažinkime Baltijos dvarus“ dalyviai galės aplankyti 45 Latvijos, 44 Estijos ir 31 Lietuvos dvarą ir pilį. Projekto pradžios renginys vyks Alantos dvare Lietuvoje.

Keliautojai kviečiami tiek į dvarus, kurie jau yra restauruoti ir žinomi dėl įdomių muziejų, paslaugų ar aukšto lygio kultūrinių veiklų, tiek ir į mažesnius, kartais prasčiau restauruotus dvarus.

Organizatorių teigimu, stengiamasi lankytojams atverti kuo įvairesnes istorines pilis ir dvarus, todėl atvirų lankymui pilių ir dvarų skaičius kasdien keisis. Prieš leisdamiesi į kelionę, lankytojai raginami informaciją apie atvirus dvarus, lankymo laiką, paslaugas ir renginius pasitikrinti svetainėje www.visitbalticmanors.com.

Per kiekvieną vizitą keliautojo kortelėje bus galima rinkti lipdukus ir visi, surinkę daugiau nei penkis lipdukus savo šalyje ir 10 kaimyninėse, dalyvaus loterijoje prizams laimėti.

Projektą organizuoja Lietuvos pilių ir dvarų asociacija, Latvijos pilių, rūmų ir dvarų asociacija, Estijos dvarų asociacija ir Estijos dvarų mokyklų asociacija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.