Kultūra

2018.05.19 19:48

Ekskursija Šiauliuose pagal „Pietinia kronikas“: tai – užmirštas laikotarpis

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.05.19 19:48

Šiauliuose rengiama kiek neįprasta ekskursija. Miestas parodomas taip, kaip jį matė metų knygos „Pietinia kronikas“ autoriaus Rimanto Kmitos veikėjas, „bachūras“ iš Šiaulių Pietinio rajono.

Pasak gido, ekskursija universali, amžiaus cenzo nėra, su moksleiviais galima kalbėtis apie populiariąją kultūrą, su bankininkais – kad ir apie to meto pinigus. O papasakoti tikrai yra ką. Gidas juokauja, kad tuo metu negyvenusiems laikotarpis atrodo nesuvokiamas.

„Mes apimame labai gerą laikmetį. Tai yra pati nepriklausomybės pradžia, tai visiškas laukinis kapitalizmas, visiškas taisyklių nebuvimas. Žaidimas be taisyklių, išgyvena stipriausi. Tas laikotarpis užmirštas, apie jį mažai kalbama. Prirašyta labai daug knygų apie Sąjūdžio laikmetį ir po to tarsi didžiulė duobė, nieko nebuvo, tarsi iš nieko atsiradome“, – pasakoja gidas Aivaras Rusevičius.

Ekskursijoje ne tik pristatomos vietos, kur vyksta romano veiksmas, bet pasakojamos ir gyvenimiškos istorijos – tai leidžia atskleisti tikrąją Pietinio mikrorajono istoriją, sporto, kultūros ir kasdienio gyvenimo vaizdus. Ekskursija parodo, kad Pietinis – ne tik pavadinimas, bet ir kultūrinis reiškinys, gyvenimo stilius.

Daugiau – Luko Šniolio reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.