Naujienų srautas

Kultūra2018.05.19 09:34

Lietuvoje rengiama Gatvės muzikos diena ir Muziejų naktis

Šventadienį rengiama Gatvės muzikos diena. Vien Vilniuje dainuos, muzikuos apie 200 atlikėjų. Taip pat šeštadienį aplankyti ekspozicijas kvies ir Muziejų naktis.

Pasak Gatvės muzikos dienos organizatorių, profesionalių muzikantų ir mėgėjų pasirodymai vyks daugiau nei 20 Lietuvos miestų gatvėse, kiemuose, skveruose ir aikštėse.

Į gatvę iš studijos pirmą kartą žengia ir LRT OPUS. Kudirkos aikštėje nuo 12 val. LRT OPUS organizuoja improvizuotus pasirodymus su skirtingų grupių nariais.

Ši Gatvės muzikos diena – 12-ka, jos šūkis – „Vienu ritmu!“. Ši diena pirmą kartą surengta 2007 metais.

Organizatoriai džiaugiasi, kad, švęsdamos valstybių šimtmečius, Gatvės muzikos dienas rengia visos Baltijos šalys.

Taip pat šeštadienį iki pat vidurnakčio duris atveria beveik visi šalies muziejai. Iki vidurnakčio duris atveria beveik visi šalies muziejai, kurie siūlo nemokamai aplankyti nuolatines ir specialiai parengtas ekspozicijas. Lietuva prisijungia prie 13-tą kartą rengiamos „Europos muziejų nakties“.

Vakarais duris įprastai užveriantys muziejai šią naktį lankytojus kviečia aplankyti beveik visus: 102-u Lietuvos muziejus.

Šiemet ekspozicijos lankytojus pasitinka su šūkiu „Modernėjanti Lietuva“. Muziejuose bus rengiami ir koncertai, spektakliai, ekskursijos, kino filmų peržiūros ir žaidimai. Visi renginiai nemokami.

Kiekvienas muziejus pats pasirenka, kuriuo laiku kviečia lankytojus, visa informacija renginio puslapyje internete.

Prieš 13 metų Prancūzijoje prasidėjęs tarptautinis projektas per vieną naktį į muziejus pritraukia milijonus lankytojų. Nemokamai veikiantys muziejai suteikia galimybę visiems be išimties apsilankyti kultūros įstaigose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi