Kultūra

2018.05.18 19:34

Kanų festivalio specialus prizas atiteko juostos „Dogman“ keturkojams

BNS2018.05.18 19:34

Tarptautiniame Kanų kino festivalyje penktadienį „Palmės šunelio“ (Palm Dog) prizas atiteko keturkojams, nusifilmavusiems juostoje apie ramaus būdo šunų prižiūrėtoją, nusprendusį atkeršyti vienam aplinkinius terorizuojančiam kietuoliui.

Juosta „Dogman“ – šiuolaikiška alegorija, pasakojanti apie mažą, tylų ilgainiui kantrybės netekusį žmogelį. Kritikai ypač gerai vertina pagrindinio filmo herojaus vaidmenį atlikusio Marcelo Fonte darbą.

Tačiau „Palmės šunelio“ prizą už geriausią keturkojo ar keturkojų vaidybą skiriančius komisijos narius sužavėjo ne M. Fonte, o vokiečių dogų ir čihuahua veislės šunys, pasirodę tame pačiame filme.

„Dogman“ taip pat yra laikomas vienu favoritų tarp pretendentų į pagrindinį Kanų festivalio prizą – „Auksinę palmės šakelę“.

„Viską nustelbia nuostabus šunų sąstatas“, – sakė „Palmės šunelio“ prizo įkūrėjas Toby Rose`as, kalbėdamas apie režisieriaus Matteo Garrone, kritikų liaupsių sulaukusio filmo apie mafiją „Gomora“ (Gomorrah) kūrėjo, juostą.

M. Fonte į apdovanojimo įteikimo ceremoniją atvyko atstovaudamas čihuahua, kuris filme yra įkišamas į šaldiklį „Hitchcocko vertoje kraują stingdančioje scenoje“, rašo vienas iš „Palmės šunelio“ prizo laimėtoją renkančios komisijos narių „The Guardian“ žurnalistas Peteris Bradshaw.

M. Fonte, Reuters/Scanpix nuotr.

Pasak juostos prodiuserio Jeremio Thomaso, filmo aktorių triumfas yra „įrodymas, kad Williamas Claude`as Fieldsas klydo sakydamas: niekada nedirbk su šunimis ir su vaikais“.

Dar vienas specialus šunų prizas atiteko juostos „Diamantino“ keturkojėms žvaigždėms – pekinų veislės „pūkuotiems šuniukams“. Juosta pasakoja apie futbolininką, kuris kažkuo primena futbolo klubo Madrido „Real“ žvaigždę Cristiano Ronaldo.

Geriausia juosta per festivalio kritikų savaitę pripažintame filme minėto futbolininko karjerą sugriauna lemtingomis žaidimo akimirkomis matomi įsivaizduojami šunyčiai.

Dar vienu prizininku tapo rašytoja Vanessa Davies ir jos mopsas Patrikas, kuriems buvo skirtas „Palmės šunmanitarinis“ prizas už netrukus pasirodysiančią šio šuns vardu pavadintą komediją.

„Tai yra nuostabi tikra gyvenimo istorija, verta šio prizo už žmogaus ir šuns ryšio išaukštinimą“, – pridūrė T. Rose`as.

„Palmės šunelio“ prizas Kanų kino festivalyje teikiamas nuo 2001 metų. Tai garsiausias apdovanojimas pasaulyje, teikiamas kine įsiamžinusiems šunims.

Anksčiau šį prizą gavę šunys yra Agis iš „Oskaru“ apdovanotos juostos „Artistas“ (The Artist) ir trikojis Ši iš „Auksine palmės šakele“ apdovanoto filmo „Aš, Danielis Bleikas“ (I, Daniel Blake).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.