Kultūra

2018.05.18 11:18

PLJS dalyvausiantis R. Zemkauskas: trumpiausias kelias gauti žinių – bendravimas

LRT.lt2018.05.18 11:18

Norint sveikos valstybės reikia rūpintis jaunais ir išsilavinusiais žmonėmis, o Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas (PLJS) tam ypač naudingas. Svarbu ir tai, kad festivalis suteikia galimybę kalbėti ir vyresnio amžiaus žmonėms, pranešime spaudai sako Vytauto Didžiojo universiteto docentas Rytis Zemkauskas. Aktorius ir choreografas Gytis Ivanauskas teigia, kad PLJS pasižymi itin kokybiškomis pramogomis ir bent savaitgaliui suvienija lietuvius iš viso pasaulio.

Daugeliui gerai atpažįstami veidai, su kuriais gali susitikti, betarpiškai bendrauti, jiems užduoti visus rūpimus klausimus ir net apsikeisti kontaktais – būtent toks yra Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas (PLJS), vyksiantis liepos 6–8 d. „Harmony park“, Prienų rajone. Artėjantis festivalis yra jau ketvirtasis, kuriame didelėmis idėjomis dalinsis bei gera muzika mėgausis visi – nuo įžymybių iki darbo galimybių ieškančių studentų, nuo moksleivių iki profesines aukštumas pasiekusių autoritetų.

„PLJS – kokybiškas festivalis. Jame dalyvaujančių muzikantų sąrašas – puikus. Grojau jame itin įvairiai ir išskirtinei publikai. Tai diskusijų, dalinimosi idėjomis ir vizijomis savaitgalis, suburiantis skirtingus žmones ir kuriantis atradimus kiekvienam dalyviui“, – pasakoja viena festivalio dalyvių Erica Jennings, kuri prisipažino esanti didelė festivalių gerbėja.

Šį kartą į renginį žinoma dainininkė keliaus ne kaip atlikėja, o kaip diskusijos tema „Lietuvių kultūros vėliavnešiai pasaulyje“ dalyvė. Moteris taip pat išskiria unikalią renginio atmosferą: „Tai erdvė, kurioje susitinka skirtingi žmonės – tie, kurie savyje nešiojasi skirtingas idėjas, skonius, patirtis ir istorijas, o visa tai sukuria kažką išskirtinio“.

Ryčio Šeškaičio nuotr.

E. Jennings pasakoja, kad jai itin rūpi šalis, kurioje augina savo vaikus – jie ir lietuviai, ir airiai, ir kolumbiečiai. Dainininkė akcentuoja, kad toks renginys yra labai praturtinanti patirtis pačiai šaliai, nes atveria galimybes atrasti kitokius požiūrio kampus ir patirtį, kuria gali dalintis piliečiai, taip prisidėdami prie šalies kūrimo.

VDU docentas Rytis Zemkauskas į festivalį keliaus jau ne pirmą kartą, o šių metų renginyje moderuos diskusiją tema „Trys šimtmečio kartos“. Žurnalistas ir laidų autorius bei vedėjas įsitikinęs, jog renginys svarbus jau vien todėl, kad, norint sveikos valstybės, reikia rūpintis jaunais ir išsilavinusiais jos žmonėmis. R. Zemkauskas pratęsia mintį teigdamas, kad PLJS – naudingas ne tik jauniems, tačiau ir vyresnio amžiaus žmonėms, nes suteikia galimybę kalbėtis, išgirsti kažką naujo, augti. Tai – abipusė nauda.

Bendravimas, teigia R. Zemkauskas, yra trumpiausias kelias gauti žinių ir augti, o lygiavertis pokalbis, kokybiškai praleistas laikas ir galimybė užmegzti nekasdienes pažintis – vieni pagrindinių festivalio bruožų. Festivalio diskusijų metu kiekvienas gali pakelti ranką ir užduoti jam aktualų klausimą, vėliau – prieiti ir betarpiškai pasikalbėti su mėgstamu atlikėju ar tuo, su kuriuo manė galbūt neturėsiąs galimybės apsikeisti idėjomis ar tapti draugais socialiniuose tinkluose. R. Zemkausko teigimu, vyresnioji karta turėtų būti dėkinga, kad juos kviečia į PLJS, jaunimas nori juos išgirsti.

Ankstesniuose festivaliuose dalyvavęs Gytis Ivanauskas pabrėžia jį žavinčią festivalio sričių įvairovę – nuo rimtų, tikslingų mokslo temos pranešimų iki lengvesnių, jaunimą įtraukiančių diskusijų kultūros ar politikos temomis. Į šių metų festivalį taip pat keliausiantis aktorius ir choreografas akcentuoja ir renginio įvairovę, pabrėždamas kokybiškus koncertus ir kitas pramogas. G. Ivanauskas apibendrina ir priduria – gera žinoti, kad yra toks renginys, kuris bent savaitgaliui suvienija lietuvius iš viso pasaulio, tame tarpe – ir pačios Lietuvos.

Ryčio Šeškaičio nuotr.

Paklaustas, kuo jam įsiminė dalyvavimas festivalyje, žinomas laidų vedėjas ir žurnalistas Ignas Krupavičius tvirtina, kad tai vieta, kur be begalės įdomių charizmatiškų asmenybių iš naujo gali atrasti ir pažinti save. Platus renginio pranešėjų spektras vienareikšmiškai suponuoja, kad būsi įkvėptas ir sužinosi kažką naujo, o kokybiška festivalio turinio ir pramogų sintezė leis mėgautis ilguoju liepos savaitgaliu – festivalyje gros Monique, „Lillas ir Innomine“, „Solo ansamblis“, kitos žinomos lietuviškos muzikos grupės ir atlikėjai.

LRT nuotr.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.