Kultūra

2015.09.08 13:45

Pirmąkart A. Šlapiko skulptūros eksponuojamos po atviru dangumi Šiauliuose

LRT.lt2015.09.08 13:45

Į Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio vilos parką atkeliavo Algimanto Šlapiko koroduoto metalo ir granito skulptūros.

Į Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio vilos parką atkeliavo Algimanto Šlapiko koroduoto metalo ir granito skulptūros.

A. Šlapikas – žinomas Lietuvoje ir užsienio šalyse kaip šiuolaikinio meno atstovas, skulptorius ir dėstytojas.

Kaunietis menininkas skulptūras kuria iš patvarių medžiagų, turinčių tūrį ir svorį, – metalo, akmens, medžio ir pan. Be skulptūros jis domisi keramika, kitomis šiuolaikinio meno sritimis. A. Šlapiko darbai buvo ir yra eksponuojami daugelyje personalinių ir kitokių parodų Lietuvoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Latvijoje, Švedijoje, Rusijoje, Danijoje, Lenkijoje, Italijoje, Ukrainoje, Kinijoje ir kt. A. Šlapikas dažnai dalyvauja skulptorių bienalėse, tarptautiniuose simpoziumuose, įvairiuose projektuose, konkursuose, yra pelnęs ne vieną apdovanojimą už kūrybinę veiklą.

„Chaimo Frenklio vilos parke eksponuojamos per dešimtmetį sukurtos devynios granito ir metalo skulptūros. Jos plastiškai skiriasi viena nuo kitos jau tuo, kad gamybai panaudotos skirtingos medžiagos. Tai nėra specialiai vilos parko erdvei kurti darbai, tačiau į ją buvo atsižvelgta atrenkant turimus darbus lauko ekspozicijai“, – interviu metu sakė parodos autorius A. Šlapikas. 

Skulptoriaus darbai po atviru dangumi Šiauliuose eksponuojami pirmą kartą.

Autorius pasidžiaugė, kad turi progą eksponuoti parodą tokioje erdvėje, kur skulptūros kontrastuoja su šalia esančia puošnia vila ir industrinio paveldo objektais. A. Šlapiką pradžiugino „Aušros“ muziejaus iniciatyva – sutvarkytoje viešoje erdvėje atsiradę meno objektai, tai, pasak skulptoriaus, geras pavyzdys, kurio turėti siekti ir didieji Lietuvos miestai.

Nemokama paroda Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio vilos parke veiks nuo liepos 11 d. iki rugsėjo 29 d.