Naujienų srautas

Kultūra2018.05.14 22:58

Galima valstybinių kultūros įstaigų reforma gąsdina valstybinius teatrus

Kultūros ministerija rengia valstybinių kultūros įstaigų pertvarką. Nacionalinės kultūros įstaigos ir valstybės teatrai sako, kad reformos planai primena sovietmečio valdymo metodus. Kultūros ministerija ginasi, kad paviešintas projektas – tik vienas iš kelių siūlymų, tikrąjį – pradės rengti rudenį.

Valstybinis jaunimo teatras šį sezoną pradėjo premjera „Apie baimes“, kurioje nagrinėjama, kokios baimės pasekmės ir kas padeda ją įveikti. Spektaklis pranašiškas, nes sezono pabaigoje teatras sužinojo, kad Kultūros ministerija planuoja pertvarką ir kaip vieną iš variantų siūlo naikinti šį ir Lietuvos rusų dramos teatrus.

Socialiniuose tinkluose paviešinta informacija sukėlė sąmyšį. Nacionalinių kultūros ir meno įstaigų bei Valstybės teatrų asociacijos išplatino pareiškimą, esą Kultūros ministerijos svarstoma pertvarka rengiama nedemokratišku keliu ir yra nepriimtina. 

„Paradoksas yra tas, kad priemonės, kuriomis tai daroma, mus grąžina į komandinio administracinio valdymo laikus. To vadinamo rankinio valdymo, jūs žinote apie ką aš kalbu, tai yra sovietmečio valdymas“, – sako Valstybinio jaunimo teatro vadovas Audronis Liuga. 

Kultūros ministerijos koridoriuose – tyla. Ministrė tikina, kad pertvarka bus, bet prasidės tik rudenį, o pasklidusi informacija yra vienas iš kelių pasiūlymų, kurie buvo parengti pernai.

Nacionalinių įstaigų ir Valstybinių teatrų asociacijos kreipėsi į Lietuvos vadovus, prašydamos viešumo ir galimybės dalyvauti planuojamos pertvarkos procesuose.

Plačiau – Monikos Petrulienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi