Kultūra

2018.05.14 18:33

Vilnius – milijonų prancūzų dėmesio centre

LRT.lt2018.05.14 18:33

Savaitgalį Vilnius atsidūrė prancūzų, svarstančių, kurį miestą pasirinkti kelionei, dėmesio centre. Šeštadienį, gegužės 12 dieną, populiariausio Prancūzijos TV kanalo „TF1“ 13 val. žinių laidoje buvo transliuojamas reportažas apie savaitgalio išvyką į Vilnių „Week-end à Vilnius“.

Šią laidą žiūri 5–6 milijonai žiūrovų, rašoma pranešime spaudai.

Prancūzijos TV kanalo „TF1“ žurnalistai Sophie Hernandez ir Ericas Boucheras Vilniuje lankėsi balandžio 7–10 dienomis. Jie rengė reportažą apie Lietuvos sostinę „Savaitgalis Vilniuje“, kuriame siekė parodyti, ką Vilniuje galima nuveikti, kokias lankytinas vietas ar kultūrinius renginius aplankyti, kur pailsėti, kokio autentiško lietuviško maisto paragauti.

Prie žurnalistų komandos prisijungė ir savo rekomendacijas apie Vilniaus vietas teikė populiaraus prancūzų kelionių gido „Routard“ redaktorius Benoitas Lucchinis.

Žurnalistų vizitą organizuoti padėjo Lietuvos ambasada Prancūzijoje ir Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“. Filmavimo komandai buvo pateiktos įvairiapusės rekomendacijos: įdomiausios lankytinos vietos, kultūros erdvės ir renginiai, kavinės, kuriose galima paragauti lietuviško maisto ir gėrimų.

Buvo sudarytos visos reikalingos sąlygos miesto pažinimui ir filmavimui. Žurnalistai S. Hernandez ir E. Boucheris prancūzų auditorijai pristatė autorinį Vilniaus paveikslą, įkvėptą jų įspūdžių lankantis Lietuvos sostinėje.