Naujienų srautas

Kultūra2018.05.13 20:50

Atgyja T. Ivanausko Obelynės sodyba

Prieš kelerius metus Kauno rajono muziejui atitekusi Tado Ivanausko Obelynės sodyba jau laukia lankytojų. Darbai, pasak muziejaus vadovo, baigti ne visi – trūksta informacinių stendų, tačiau jau galima pasivaikščioti sutvarkytu sodybos parku ir pasigrožėti šiemet ypač gausiai žydinčiu sodu.

1920 m. prof. T. Ivanauskas iš parceliuojamo Marvos dvaro netoli Ringaudų nusipirko 8 ha žemės. Pasakojama, kad pinigų neturėjo, todėl iš banko paėmė paskolą, o kad ją greičiau atiduotų,  sodyboje įveisė lapyną. Juokaujama, kad kone visos tuometės Kauno ponios dabinosi profesoriaus augintų lapių kailiais, nes skola netrukus grąžinta, o profesorius ėmėsi sodybos. 

Jos dalį paskyrė parkui. Šiandien skaičiuojama, kad kolekciją sudaro iki 300 rūšių medžių ir krūmų.

Be to, profesorius įveisė didžiulį sodą, kuriame – 120 vaismedžių, daugiausiai obelų.

Prieš trejus metus Kauno rajono muziejui atitekusį unikalų objektą imta tvarkyti. Sodas išgenėtas ir išvalytas, inventorizuoti augalai. Siekiama išsaugoti senąsias veisles, todėl vykdomas tam skirtas projektas. Sodyboje išlikę ir šiemet ypač gausiai žydi retųjų veislių obelys – „Vytis“, „Vytautinė“ ir šio sodo karaliene vadinama „Beržininkų ananasinė“.

Plačiau – Loretos Mačiulienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi