Kultūra

2018.05.12 21:49

Uždarytas vienintelis siauruko reisas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.05.12 21:49

Šį turistinį sezoną dėl paplauto pylimo teko uždaryti vienintelį Aukštaitijos siaurojo geležinkelio reisą iš Anykščių į Rubikius ir atgal. 119-ąjį gimtadienį šiemet minėsiantis siaurasis geležinkelis, turintis ilgiausią ruožą Europoje, pripažintas nekilnojamąja kultūros paveldo vertybe, tačiau išvis draskomas skirtingų interesų ir nežinia, kas jo laukia ateityje.

„Praėjusį savaitgalį jau pajutome, ką reiškia, kai siaurukas nevažiuoja, paprastai pirmą gegužės šeštadienį prasidėdavo reisai, atsirado žmonių, kurie žinodami tą tradiciją atvažiavo, o traukinukas stovi“, – sako Anykščių A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktorius.

Pasak direktoriaus, pylimas nuslinko ne dėl nepriežiūros, o dėl lietingų orų. Nors siaurukas išgyvena sunkius laikus – sumažinta dotacija iš Susisiekimo ministerijos, nė euro neskyrė Anykščių valdžia. Be to tarp Panevėžio ir Anykščių skraido žiežirbos – vienintelė dalininkė Anykščių valdžia siekia pakeisti siauruko vadovą, o šis pats nesitraukia.

Daugiau apie tai – Zinaidos Paškevičienės reportaže.