Naujienų srautas

Kultūra2018.05.09 14:39

Mirė dailininkė, tapytoja, vitražistė L. Sadauskaitė

LRT.lt 2018.05.09 14:39

Lietuvos dailininkų sąjungą (LDS) pasiekė liūdna žinia, kad eidama 60-uosius savo gyvenimo metus mirė dailininkė, talentinga tapytoja, vitražistė, LDS narė Lolita Sadauskaitė.

Kaip rašoma pranešime, norėdami pagerbti dailininkės L. Sadauskaitės atminimą ir kūrybą, kviečiama atvykti gegužės 10 d., ketvirtadienį, 18 val., į LDS būstinės parodų salę, esančią adresu: Vokiečių g, 4/2, Vilniuje. Salėje bus urna su velionės palaikais ir vyks atsisveikinimo-atminimo vakaras, skirtas LDS bendruomenės narei.

L. Sadauskaite gimė 1958 m. Kaune, Lietuvoje. 1978–1982 m. studijavo Valstybiniame Dailės Institute (dabar Vilniaus Dailės Akademija) monumentaliosios dailės fakultete. 1997 m. tapo LDS nare. Po studijų menininkė aktyviai dalyvavo parodose, rengiamose Lietuvoje, Švedijoje, JAV, Prancūzijoje ir Lenkijoje. L. Sadauskaitė pajutusi stiklo galimybes, nusprendė neapsiriboti vienos plokštumos menine išraiška ir pradėjo kurti erdvinius vitražus. Taip L. Sadauskaitės kūrinių kraitelėje atsirado angelai, žuvys jaučiai, avinai, gervių duetai arba trio dialogai, šokiai ir kitos teminės kompozicijos, aktyviai sąveikaujančios su aplinkine erdve.

Didžioji jos sukurtų darbų dalis puošia visuomeninius ir individualius interjerus.

L. Sadauskaitės vidinę pajautą ir gilų norą savitomis raiškomis įsilieti į Lietuvos meno istoriją sąlygojo ir šeimoje pagarbiai saugomas giminaičio – dailininko, meno istoriko ir kritiko, rašytojo, dramaturgo, įvairių kultūrinių organizacijų įkūrėjo ir dalyvio, pedagogo ir netgi politiko Vytauto Prano Bičiūno (1893–1942) – atminimas bei jo asmenybės analizė. Šiandien šio dailininko, moderniais ir tradiciniais būdais siekusio kurti Lietuvos meno gyvenimą, asmenybė savaip primena prieštaringą Lietuvos valstybės ir jos kultūros modernėjimo kelią.

Dailininkės L. Sadauskaitės sukurti darbai išsiskiria meniniu išradingumu parenkant temas, kompozicine įvairove, siekiu maksimaliai panaudoti vitražo teikiamas galimybes ir savybes. L. Sadauskaitės florentietiškos ir bizantinės mozaikos, vitražo, freskos technika atlikti kūrybiniai darbai pasižymi subtiliais spalvų deriniais ir taikliai parinktomis lengvomis kompozicinėmis linijomis, todėl ypač iškilmingai „suskamba“ bažnyčiose ir cerkvėse. Daug jos sukurtų darbų, suteikiant jiems tiek funkcinę, tiek ir meninę kokybę, taip pat yra sutaurinę įvairios paskirties visuomeninius ir individualių pastatų interjerus ne tik Lietuvoje, bet ir kitose pasaulio šalyse.

LDS vardu reiškiame nuoširdžią užuojautą velionės giminaičiams, kolegoms bei visiems pažinojusiems dailininkę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi