Naujienų srautas

Kultūra2018.05.08 15:31

EK: „RTR Planetos“ kanalo stabdymas Lietuvoje – teisėtas

ELTA 2018.05.08 15:31

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) sprendimas dėl televizijos programos „RTR Planeta“ laisvo priėmimo sustabdymo 12 mėnesių Lietuvoje yra teisėtas ir atitinkantis ES teisę, sako Europos Komisija (EK).

EK sprendime teigiama, kad Lietuva įrodė, jog „RTR Planeta“ laidose buvo pakartotinai transliuojami akivaizdūs ir rimti neapykantos platinimo draudimo pažeidimai – kelioms valstybėms, įskaitant Baltijos šalis, buvo grasinama okupacija ir kariniu susidorojimu, kurstoma nesantaika ir tautinė neapykanta. 

EK taip pat pastebėjo, kad šiuo atveju televizijos programos „RTR Planeta“ laisvo priėmimo sustabdymas 12 mėnesių yra adekvatus padarytiems nusižengimams.

LRTK pranešime nurodoma, kad EK taip pat pabrėžė, jog, nors saviraiškos ir žodžio laisvė yra pagrindinė teisė (...), vis dėlto ji gali būti ribojama, siekiant užtikrinti nacionalinį saugumą ar apsaugoti kitų asmenų reputaciją ar teises. 

Sprendime EK pabrėžė, kad Lietuva įtikinamai įrodė, jog televizijos programą „RTR Planeta“, priklausančią Švedijos jurisdikcijai, transliuoja Rusijos valstybinė televizijos ir radijo transliavimo bendrovė (VGTRK) ir kad ją pavadinimu „AA8O“ („Rossija RTR“) 2012 metais įregistravo Švedijos transliavimo komisija.

Kaip nurodoma LRTK pranešime, tai yra trečias kartas, kai LRTK nusprendė laikinai sustabdyti visos rusų kalba transliuojamos televizijos programos „RTR Planeta“ retransliavimą Lietuvoje dėl neapykantos kurstymo. 2015 ir 2016 metais šios programos retransliavimas buvo sustabdytas 3 mėnesiams. Visais atvejais EK įvertino LRTK sprendimus kaip teisėtus, pagrįstus ir atitinkančius ES teisę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi