Kultūra

2015.09.08 13:45

Italų premijos – I. Mero ir L. Donskio knygoms

ELTA2015.09.08 13:45

Italijos Lombardijos regiono mieste Castel Goffredo iškilmingai buvo paskelbti Lombardijos regiono literatūros premijos „Giuseppe Acerbi“ laureatai.

Italijos Lombardijos regiono mieste Castel Goffredo iškilmingai buvo paskelbti Lombardijos regiono literatūros premijos „Giuseppe Acerbi“ laureatai.

Pagrindinė „Giuseppe Acerbi“ literatūros premija buvo skirta iš Lietuvos kilusiam rašytojui Icchokui Merui už jo į italų kalbą išverstą romaną „Lygiosios trunka akimirką“ (leidykla „La Giuntina“). „Giuseppe Acerbi“ premija už ne grožinės literatūros kūrinius buvo įteikta Lietuvos filosofui Europos Parlamento nariui Leonidui Donskiui už jo į italų kalbą išverstą aforizmų knygą „Mažasis patirties žemėlapis“ (leidykla „Joker“).

Mantujoje ir Castel Goffredo savaitgalį taip pat vyko lietuvių autorių – Lauros Sintijos Černiauskaitės, Sigito Parulskio bei L. Donskio susitikimai su Italijos publika. Italijos publikai lietuvių autorius pristatė vienas pagrindinių lietuvių literatūros į italų kalbą vertėjų, vienas žymiausių baltistų prof. Pietro U. Dini.

Literatūros premijai „Giuseppe Acerbi“ buvo pristatytos šios į italų kalbą išverstos lietuvių autorių knygos: L. S. Černiauskaitės „Kvėpavimas į marmurą“, I. Mero „Lygiosios trunka akimirką“ ir S. Parulskio „Trys sekundės dangaus“. Vaikų literatūros premijai gauti buvo pristatytos Kęstučio Kasparavičiaus „Braškių diena: paslaptingos istorijos“, Sigutės Ach „Ambrozijus, Purkius ir angelas“ ir Aurelijos Čeredaitės „Tinginė ragana“.

Vaikų literatūros premijos laureatas bus paskelbtas lapkričio mėnesį. Atskiru italų komisijos sprendimu šiais metais buvo nuspręsta taip pat skirti premiją už ne grožinės literatūros kūrinius.

Premijų Lietuvos rašytojams įteikimą taip pat lydės leidinys italų kalba, skirtas lietuvių kultūrai, kuriame bus spausdinami pagrindines lietuvių kultūros asmenybes bei procesus atspindintys straipsniai bei lietuvių rašytojų kūrinių ištraukos.

Premijų teikimą bei leidybinį projektą įgyvendina Lombardijos regiono miesto Castel Goffredo savivaldybė, literatūros asociacija „Premio Letterario Giuseppe Acerbi“, Lietuvos kultūros atašė Italijoje, Lietuvos kultūros ministerija, BĮ Tarptautinių kultūros programų centras bei Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas.