Kultūra

2018.05.05 17:17

Romoje atidarytas Lietuvos kultūros festivalis „Flux“

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.05.05 17:17

Romoje prasidėjo Lietuvos kultūros festivalis „Flux“. Per dešimt dienų festivalyje savo kūrybą pristatys beveik šimtas teatro, šokio, operos, džiazo, fotografijos ir kitų sričių Lietuvos menininkų. Lietuvos ir Italijos prezidentų globojamą festivalį pradėjusiame koncerte grojo Nacionalinės šventosios Cecilijos akademijos orkestras, kuriam dirigavo Mirga Gražinytė-Tyla.

Pasak lietuvių dirigentės, tai pirmas kartas, kai ji dirigavo šiam orkestrui, vienoje garsiausių pasaulio salių – „Auditorium“ muzikos parke – ir pirmą kartą apskritai dirigavo Italijoje.

Orkestras, skaičiuojantis kelis šimtus metų, groja tik simfoninę muziką, jam savo laiku yra dirigavę kompozitoriai Gustavas Mahleris ar Claude`as Debussy, pastarojo kūriniai ir skambėjo koncerte.

Vėlyvą vakarą, koncertui pasibaigus, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė dirigentei M. Gražinytei-Tylai įteikė valstybinį apdovanojimą ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžių, kuriuo menininkė buvo apdovanota Vasario 16-osios proga.

Lietuvos kultūros festivalis „Flux“ – pirmas tokio masto Lietuvos meno pristatymas Italijoje. Penktadienį prasidėjusiame festivalyje per 10 dienų savo kūrybą pristatys daugiau nei 80 mūsų šalies menininkų teatro, šokio, operos, džiazo, fotografijos, kitose srityse. Italijos publikai taip pat bus pristatomi ir Lietuvos kultūros grandų kūryba – Jono Meko, Jurgio Mačiūno, Eimunto Nekrošiaus darbai. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.