Kultūra

2018.05.04 12:20

Tarptautinio pripažinimo sulaukęs filmas „Vasara 1993-ieji“ – jau kinuose

LRT.lt2018.05.04 12:20

1993-iųjų vasara Ispanijoje. Po ankstyvos motinos mirties šešiametė Frida apsigyvena pas Katalonijos provincijoje gyvenančią savo tetą. Moteris su vyru rūpinasi dukterėčia kaip savo vaiku, o mažametei jųdviejų dukrai Frida tampa vyresne seserimi. Jautri ir įžvalgi drama panardina žiūrovus į vaikystę, kai juokas ir lengvabūdiškumas eina koja kojon su baimėmis ir ašaromis, teigiama pranešime spaudai.

„Scanorama“ žiūrovams kasmet pristato ne tik didžiuosius, pasaulyje pripažintus filmus, bet ir dėmesio vertus kino proveržius, naujus talentus. Paskutiniame festivalyje programos „Atsivesk mamą ir tėtį“ pažiba tapęs filmas „Vasara 1993-ieji“ Berlyno kino festivalyje buvo pripažintas geriausiu debiutu ir pelnė didįjį žiuri prizą „Generation Kplus“ programoje. Be to, šią režisierės Carlos Simon juostą Ispanija pristatė „Oskarams“ geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje.

Apie jautrius šešiametės išgyvenimus filmas pasakoja išvengdamas sentimentalumo – jaunųjų aktorių vaidyba pavergia nuoširdumu, o atskleistos nevaikiškos situacijos dažnam žiūrovui primena asmenines patirtis.

„Mane maloniai stebina tai, kad skirtinguose pasaulio kraštuose sulaukiu panašių atsiliepimų. Vaikystė yra stebuklingas metas, jos patirtys visiems puikiai pažįstamos – galbūt todėl žiūrovai lengvai susitapatina. Kitas dalykas – neįmanoma atsispirti vaikų vaidybai“, – yra pasakojusi filmo režisierė C. Simon.

Filmas „Vasara 1993-ieji“ nuo gegužės 4 d. rodomas Vilniaus ir Kauno kino teatruose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.