Naujienų srautas

Kultūra2018.05.04 08:40

Kino akademija iš savo narių pašalino aktorių B. Cosby ir režisierių R. Polanskį

BNS 2018.05.04 08:40

Kino meno ir mokslo akademija ketvirtadienį paskelbė pašalinusi iš savo narių aktorių Billą Cosby ir kino režisierių Romaną Polanskį dėl jiems iškeltų lytinės prievartos bylų.

Antradienį vakare susirinkusi Akademijos valdytojų taryba nubalsavo už abiejų vyrų pašalinimą „pagal organizacijos Elgesio standartus“, sakoma „Oskarus“ dalijančios institucijos pareiškime.

„Valdyba toliau skatina etikos standartus, pagal kuriuos nariai turi laikytis Akademijos (deklaruojamų) pagarbos žmogaus orumui vertybių“, priduriama pareiškime.

Buvusį Amerikos televizijos numylėtinį B. Cosby lytine prievarta kaltina dešimtys moterų.

Dvylikos prisiekusiųjų žiuri Pensilvanijoje balandžio 26 dieną pripažino 80 metų komiką kaltu pagal tris kaltinimus lytine prievarta. Kaltinimai yra susiję su Andreos Constand apsvaiginimu ir prievartavimu jo namuose Filadelfijoje 2004 metų sausį.

Bausmė B. Cosby turi būti paskirta vėliau šiais metais; jam gresia įkalinimas iki 30 metų.

Tuo tarpu Prancūzijoje gyvenančio R. Polanskio Jungtinės Valstijos ieško už lytinius santykius su 13 metų mergaite 1977-aisiais.

84 metų režisierius veteranas, tarp kurio filmų yra „Rozmari kūdikis“ (Rosemary`s Baby), jau daug metų bando pasiekti susitarimą su JAV pareigūnais dėl šios bylos.

„Tik viešieji ryšiai“

R. Polanskio auka Samantha Geimer, kuri siekė nutraukti 41 metų senumo bylą prieš pabėgusį režisierių, Kino meno ir mokslo akademijos sprendimą ketvirtadienį pavadino „bjauriu ir žiauriu veiksmu tik dėl pasirodymo“.

„Jis niekaip nepakeičia šiandieninės seksistinės kultūros Holivude ir paprasčiausiai įrodo, kad norėdami išlikti jie perkąs vienas kitam gerkles, – sakoma jos pareiškime. – Sakau Romanui: gero kelio, Akademija neturi tikros garbės, visa tai tik viešieji ryšiai.“

Pernai spalį Akademija taip pat nubalsavo už kino magnato Harvey Weinsteino, kurį dešimtys moterų apkaltino lytine prievarta ir priekabiavimu, pašalinimą.

54 narių valdytojų tarybai priklauso vieni garsiausių industrijos žmonių, tarp jų Stevenas Spielbergas, Tomas Hanksas ir Whoopi Goldberg.

Gruodžio mėnesį Akademija priėmė elgesio kodeksą savo daugiau kaip 6 tūkst. narių.

Anksčiau šiais metais tyrimas vyko ir dėl paties akademijos prezidento Johno Bailey, prieš kurį buvo pateiktas skundas dėl lytinio priekabiavimo, bet jis buvo išteisintas.

Be H. Weinsteino, B. Cosby ir R. Polanskis, iš akademijos per visą jos 91 metų istoriją buvo išmestas tik vienas narys. „Krikštatėvio“ (Godfather) aktorius Carmine`as Caridi 2004 metais buvo pašalintas už filmų, kurie vėliau buvo platinami nelegaliai, nutekinimą.

Naujausi Akademijos sprendimai dėl narių pašalinimo buvo priimti kino industriją sukrėtus kaltinimams prieš H. Weinsteiną, kurie sukėlė tarptautinį triukšmą ir paskatino daugybę moterų su grotažyme #MeToo pasidalinti savo išgyvenimais dėl patirto lytinio priekabiavimo ar prievartos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi