Naujienų srautas

Kultūra2018.04.26 21:35

Avicii šeima patvirtino – didžėjus nusižudė

15min.lt 2018.04.26 21:35

Prieš savaitę mirusios elektroninės šokių muzikos žvaigždės Avicii artimieji patvirtino, kad atlikėjas savo noru pasitraukė iš gyvenimo, skelbia „Variety“.

Ketvirtadienio vakarą didžėjaus, kurio tikrasis vardas – Timas Berglingas, šeima antrą kartą kreipėsi į sūnaus gerbėjus ir išplatino dar vieną pranešimą. Šį kartą jie paviešino ilgą laišką ir prakalbo apie sunkumus, kuriuos teko patirti Avicii.

„Mūsų mylimas Timas buvo jautri siela, ieškojusi atsakymų į egzistencinius klausimus. Perfekcionistas, kuris daug keliavo ir dirbo iki tiek, kad tai privedė jį prie milžiniško streso. Kai liovėsi vykti į turus, jis norėjo surasti gyvenimo balansą, būti laimingu ir daryti tai, ką mėgo labiausiai – kurti muziką. Jis tikrai kentėjo nuo minčių apie gyvenimo prasmę ir laimę. Jis tiesiog daugiau nebegalėjo. Jis norėjo surasti ramybę. Timas nebuvo sutvertas šou pasauliui, kuriame atsidūrė. Jis buvo jautrus vaikinas, kuris mylėjo savo gerbėjus, bet nemėgo būti dėmesio centre. Timai, amžinai tave mylėsime ir tavęs ilgėsimės. Tai, koks žmogus tu buvai, ir kokią muziką kūrei, tavo atminimą išlaikys gyvą amžiams. Mylime tave“, – laiške cituojami artimieji.

Šis pranešimas buvo pasirašytas Avicii tėvų, dviejų brolių ir sesers vardu. Jie jau anksčiau šią savaitę buvo išplatinę kitą pranešimą, kuriuo padėkojo Avicii gerbėjams už užuojautą ir išreikštą paramą.

Panašiai apie Avicii kiek anksčiau kalbėjo ir keli jo draugai – jie neslėpė, kad didžėjus tiesiog nekentė būti žvaigžde. Jis niekada nesijautė gerai būdamas dėmesio centre, o tapus muzikos pasaulio garsenybe to išvengti nebuvo įmanoma. Kad įveiktų savo drovumą, didžėjus griebdavosi alkoholio, kas ilgainiui labai pakenkė jo sveikatai.

Niekam ne paslaptis, kad didžėjus turėjo rimtų sveikatos problemų. Kai jam buvo tik 21-eri, nuo besaikio gėrimo vaikinui jau buvo diagnozuotas ūmus pankreatitas – kasos uždegimas, pavojingas gyvybei. 2014 metais Avicii vėl atsidūrė ligoninėje – šįkart jam buvo išoperuotas apendicitas ir tulžies pūslė. Sustabdyti beprotišką gyvenimą tempą ir pagaliau pasirūpinti savimi Avicii nusprendė 2016-aisiais, jam tada buvo 26-eri.

Nutraukęs koncertinę veiklą didžėjus ir toliau kūrė muziką studijoje, tik nebevažinėjo po festivalius ir vakarėlius.

Muzikos pasaulį užkariavo per 4 metus

Milžinišką populiarumą tarp šokių muzikos gerbėjų visame pasaulyje užsitarnavęs Avicii dirbo su tokiais muzikos grandais kaip Madonna, „Coldplay“, radijo topuose karaliavo ir naujas jo hitas su Rita Ora.

Avicii vardas ilgus metus garsiai skambėjo didžiausiuose ir populiariausiuose muzikos festivaliuose. Avicii yra vienas iš daugiausia pasaulyje uždirbančių didžėjų. „Forbes“ sudarytame geriausiai apmokamų pasaulio didžėjų sąraše jis užima šeštą vietą. Avicii muzika „Spotify“ sistemoje buvo ištransliuota daugiau nei 3 mlrd. kartų, per „Deezer“ – 107 mln. kartų, „iTunes“ – 30 mln. kartų ir daugiau nei 3 mlrd. kartų jo VEVO kanale. Jis turi daugiau nei 3 mln. sekėjų „Instagram“ ir beveik 20 mln. sekėjų „Facebook“ paskyrose. Atlikėjas išleido tokius hitus kaip „Waiting For Love“, „For A Better Day“, „Wake Me Up“, „The Nights“, „Levels“ ir daug kitų puikiai žinomų dainų.

Psichologinė pagalba

Psichologinės pagalbos tarnyba
Kontaktai
Emocinė parama teikiama jaunimui
Budi savanoriai konsultantai
Kasdien Visą parą
III-V 18:00 - 22:00
VI 13:00 - 17:00
Atsako per 2 darbo dienas
Emocinė parama teikiama vaikams, paaugliams
Budi savanoriai konsultantai, profesionalai
Kasdien 11:00 - 23:00
Atsako per 2-3 darbo dienas
Pagalba teikiama suaugsiems
Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikaltos specialistai
Kasdien Visą parą
Atsako per 3 darbo dienas
Atsako per 3 darbo dienas
Pagalba teikiama moterims ir merginoms
Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai
Kasdien Visą parą
Atsako per 3 darbo dienas
Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai (Rusų kalba paaugliams ir jaunimui)
II-VI 11:00 - 23:00
Jeigu ieškote skubios psichologinės pagalbos, kviečiame kreiptis į specialistą jo budėjimo laiku. Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius).
Pirminė konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos, amžiaus apribojimų nėra.
I-V 16:00 - 20:00
VI 12:00 - 16:00
Psichologinės konsultacijos
Internetu emigrantams Pagalbą teikia profesionalūs psichologai.
Atsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiūsių artimiesiems
Pagalba teikiama nusižudžiūsių artimiesiems. Savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga infomrcija puslapyje artimiems.lt
Atsako per 2-3 darbo dienas
Skambučiai visais šiais numeriais yra nemokami. Skambučius apmoka LR Socialinės apsaugos ministerija.
Skubi psichologinė ar psichinė pagalba pasichikos sveikatos centre visada suteikiama be eilės
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi