Kultūra

2018.04.25 09:07

Prancūzijos ir JAV pirmosios ponios muziejuje gėrėjosi P. Cezanne`o paveikslais

BNS2018.04.25 09:07

Melania Trump ir Brigitte Macron antradienį atsiskyrė nuo savo vyrų ir apžiūrėjo Paulio Cezanne`o ekspoziciją Vašingtono nacionalinėje dailės galerijoje.

XIX amžiaus prancūzų dailininko 59 portretų ekspoziciją, kuri yra pirmoji, skirta šiam jo kūrybos aspektui, Prancūzijos ir JAV pirmosios ponios apžiūrinėjo maždaug pusvalandį.

M. Trump ir B. Macron lydėjo Mary Morton, kuri buvo viena ekspozicijos kuratorių ir vadovauja sostinės centre esančio muziejaus Prancūzų dailės skyriui.

Be P. Cezanne`o ekspozicijos jos taip pat apžiūrėjo XIX amžiaus amerikiečių menininkės Mary Cassatt paveikslus ir vienintelį Amerikoje esantį Leonardo da Vinci paveikslą – Džinevros de Benči portretą, nurodė Baltieji rūmai.

SIPA/Scanpix nuotr.

Pirmoji valstybinė vakarienė

Brigitte ir Emmanuelis Macronai į Vašingtoną atvyko pirmadienį, trijų dienų vizitui.

Anksti antradienį Baltuosiuose rūmuose jiems buvo surengta pompastiška sutikimo ceremonija ir 21 šūvio saliutas.

Trumpai antradienį vakare pirmajai Prancūzijos porai Baltuosiuose rūmuose surengė valstybinę vakarienę, pirmąją per D. Trumpo prezidentavimo laiką.

B. Macron ir M. Trump anksčiau buvo susitikusios per NATO ir Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikimus, taip pat per Trumpų vizitą Paryžiuje praėjusių metų liepą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.