Naujienų srautas

Kultūra2018.04.23 13:00

Lietuvos skaitytojai kviečiami švęsti Pasaulinę knygos dieną

LRT.lt 2018.04.23 13:00

Balandžio 23-iąją UNESCO iniciatyva visame pasaulyje švenčiama Pasaulinė knygos diena.

Pirmąkart ši diena buvo paminėta 1995 metais. Balandžio 23-ioji susijusi su  dviem didžiais pasaulio rašytojais – balandžio 23 mirė Ispanijos rašytojas Miguelis de Cervantesas, o Williamas Shakespeare`as gimė 1564 balandžio 23, o mirė tą pačią dieną 1616 metais. Kasmet šią dieną UNESCO paskelbia vieną miestą Pasaulio knygų sostine. 2018-ųjų Pasaulio knygų sostine paskelbta Graikijos sostinė Atėnai – nuo 2018-ųjų iki 2019-ųjų balandžio 23 dienos knygos karaliaus ten.

Lietuvoje jau antrus metus iš eilės žmonės kviečiami jungtis prie Pasaulinės knygos dienos iniciatyvos. Šių metų šūkis skelbia: „laisvė skaityti“. Visos mokyklos, bibliotekos, organizacijos buvo kviečiamos dieną pradėti su knyga. Pavyzdį parodė Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pirmadienį vaikams skaičiusi Vytautės Žilinskaitės pasaką „Robotas ir peteliškė“. Kai kuriose mokyklose renginiai vyko jau visą savaitę – buvo organizuojamos skaitymo kavinės, knygų pristatymai, įvairiausi žaidimai, kūrybinės dirbtuvės, diskusijos.

Visi, kurie vienaip ar kitaip mini Pasaulinę knygos dieną, kviečiami dalytis nuotraukomis socialiniuose tinkluose su grotažyme #knygosdiena, teigiama pranešime spaudai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi