Naujienų srautas

Kultūra2018.04.19 15:55

Paaiškėjo, kada sostinėje duris atvers MO muziejus

BNS 2018.04.19 15:55

Vietoje buvusio „Lietuvos“ kino teatro statomas MO muziejus duris atvers spalio 18-ąją.

Šiuos planus baigiamame statyti modernaus meno centre ketvirtadienį žiniasklaidai pristatė jo iniciatorius Viktoras Butkus.

V. Butkus sako neturėjęs pastato vizijos ir aiškiai žinojo tik koks bus muziejaus turinys, tačiau pripažino, kad muziejaus architektas Danielis Libeskindas liko ištikimas savo stilistikai.

„Tai, ką sukūrė Danielis, yra kažkoks stebuklas, kurio negalėjau įsivaizduoti, kada pamačiau pirmuosius brėžinius“, – konferencijoje kalbėjo V. Butkus.

Paklaustas, ką mano apie MO muziejaus statybų  procesą, D. Libeskindas teigė: „Esu maloniai nustebintas, kad taip greitai vyksta statybų darbai ir džiaugiuosi, kad muziejus atsidarys jau 2018 metais. Nekantriai laukiu šios kultūrinės erdvės atidarymo.“ 

R. Šeškaičio nuotr.

Pasak MO muziejaus direktorės Mildos Ivanauskienės, bus stengiamasi, kad muziejuje susilietų pastato architektūra, veikla ir draugiška aplinka.

„Mums svarbu, kad į MO muziejaus atidarymo datos skelbimą atvyko pastato architektas Danielis Libeskindas, sukūręs ne vieną kultinį pastatą. Stengsimės, kad MO muziejuje susilietų ir vienas kitą papildytų pastato architektūra, veikla ir draugiška aplinka – kad MO taptų kviečiančia praleisti laiką vieta, į kurią norėsis grįžti,“ – kalbėjo M. Ivanauskienė. 

Muziejuje planuojama eksponuoti Lietuvos modernaus meno kolekciją nuo 1960 metų iki šių dienų, kurioje yra tapybos, grafikos, fotografijos, skulptūros, videomeno kūrinių. 

„Mums svarbu, kad į MO muziejaus atidarymo datos skelbimą atvyko pastato architektas Danielis Libeskindas, sukūręs ne vieną kultinį pastatą. Stengsimės, kad MO muziejuje susilietų ir vienas kitą papildytų pastato architektūra, veikla ir draugiška aplinka – kad MO taptų kviečiančia praleisti laiką vieta, į kurią norėsis grįžti,“ – kalbėjo MO direktorė Milda Ivanauskienė. 

Architekto Danielio Libeskindo suprojektuotame beveik 3,7 tūkst. kv. m ploto muziejaus pastato pirmame aukšte bus holas su universalia sale, knygų parduotuvė, kavinė, saugyklos, o antrame – mažoji parodų salė bei skaitykla, administracinės patalpos. Pagrindinė ekspozicijų salė bus įrengta trečiame aukšte. Muziejuje taip pat numatyta įrengti atvirą stogo terasą bei skverą prie pastato.

Centro statybos bus finansuojamos privačiomis Danguolės ir Viktoro Butkų lėšomis. Anksčiau V. Butkus yra minėjęs, jog visa projekto vertė siekia 15 mln. eurų, iš jų, vien modernizmo kolekcijos suformavimas kainavo apie 4 mln. eurų.

Pastato statybos prasidėjo pernai pavasarį, prieš tai nugriovus čia daugiau nei penkis dešimtmečius stovėjusį Lietuvos kino teatrą.

BNS nuotr.

Kino teatras „Lietuva“ buvo pastatytas 1965 metais, 1997 jis rekonstruotas. Teatras galutinai uždarytas 2005-aisiais, po kelerius metus trukusio privatizacijos proceso bei vykusių diskusijų tarp Vilniaus savivaldybės bei Kultūros ministerijos dėl tolesnės jo veiklos. Pastatą įsigijusi bendrovė „Rojaus apartamentai“ ketino čia statyti butus, komercines patalpas, taip pat skelbė apie planus įrengti kino sales. 2006-aisiais kilo protestų banga dėl kino teatro planuojamo griovimo, kelerius metus verslininkai bylinėjosi su protestuotojais dėl žalos atlyginimo.

BNS nuotr.

Pastatyti meno centrą vietoje kino teatro sumanė modernaus meno kolekcininkas, buvęs įmonių grupės „Fermentas International“ akcininkas V. Butkus. Jo bei partnerių įmonė „MMC projektai“ (buvusi „LKT projektai“) sklypą ir pastatą iš buvusių savininkų įsigijo prieš kelerius metus.

Organizatoriai žada, kad muziejaus atidarymas truks šimtą valandų arba keturias paras: vyks įvairūs muzikiniai renginiai, menininkų pasirodymai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi