Kultūra

2015.09.08 13:45

„Kultūros naktis“ vėl kvies į parodas, koncertus, meninius projektus

ELTA2015.09.08 13:45

Kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“ sostinėje šiais metais rengiamas naktį iš liepos 5-osios į 6-ąją.

Kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“ sostinėje šiais metais rengiamas naktį iš liepos 5-osios į 6-ąją.

Skelbiama, kad tai bus vienas iš pagrindinių Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai atidarymo kultūros renginių.

Nuo 2007 metų rengiamas vienos nakties kultūros ir meno festivalis šiais metais pakvies į 167 renginius, tarp kurių – meninės instaliacijos, koncertai, parodos, spektakliai ir gausybė kitokių Lietuvos ir užsienio menininkų projektų.

Pasak festivalio organizatorių, per kelerius metus festivalis tapo nauja Vilniaus kultūrine tradicija, laukiama ir mėgstama ne tik vilniečių, bet ir miesto svečių. Tai liudija kiekvienais metais į miestą suplūstantys žiūrovai. Vien jų sulaukiama apie 100 tūkst. – tiek iš užsienio, tiek iš kitų Lietuvos miestų.

Šių metų festivalio naujovė – didesnis dėmesys šeimoms: Šventaragio slėnyje įsikurs „Šeimų erdvė“, kur šeimos su vaikais galės dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, pasiklausyti dainelių, pažiūrėti klounų spektaklių ar pasipuošti savo dviračius ir dalyvauti meninių dviračių parade „Kultūros nakties Jonvabaliai“.

Turiningą užsienio menininkų programą, kurioje – tarptautinio pripažinimo sulaukęs prancūzų projektas „Purple rain“, nuotaikinga gatvės klounada, gruzinų spektaklis „Karmen“ ir gausybė kitų projektų, papildys ir įspūdingi lietuvių menininkų darbai, tokie kaip fortepijoninės muzikos koncertas, kasmetinis audiovizualinis renginys, „Kino pavasario“ rengiama „Kino ant žolės“ programa, šokio ir gyvos muzikos spektaklis, dailės, muzikos, poezijos, instaliacijų, muziejinės edukacijos renginių ciklas „Nemigos aitvaras“ bei daugybė kitų projektų.