Kultūra

2018.04.14 20:13

Vaikams apie partizanus pasakoja šuniukas Kudlius

Kauno lėlių teatre – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui sukurto spektaklio „Kudlius ir miško broliai“ premjera. Pasakojimą apie partizanų kovą už laisvę vaikams parašė ir spektaklį režisavo Agnė Sunklodaitė.

Pagal Juozo Lukšos-Daumanto atsiminimus pjesę kūrusi Agnė Sunklodaitė sako, kad visų pirma teko sugalvoti, kaip suprantamai vaikams papasakoti skaudžias istorines tiesas.

Režisierė šeimininko partizano Juozo istoriją patikėjo personažui – šuniukui Kudliui.

„Jis yra iš piršto laužtas, nors kas ten žino, gal ir nelaužtas, gal ir buvo, gal ir turėjo kokį šunį, kurio vardas Kudlius, gal Margis, bet kaimuose šunų buvo daug, ir pagalvojau, kad tas šuniukas gali būti puikus ryšininkas tarp vaikų auditorijos ir tos istorijos, kuri apipinta tokiais šydais“, – sakė režisierė Agnė Sunklodaitė.

Kudliaus pasakojama istorija rekomenduojama vaikams nuo 8 metų.

„Aš nemanau, kad jeigu vaikams, tai reiktų kažkaip kitaip pasakoti. Man atrodo, visi gyvena kartu, supa juos suaugę žmonės, ir jie tas istorijas girdi, gal ne visada supranta ir, jei kažko nesupras, tai būtų įdomiausia, kad tas vaikas paklaustų mamos ar tėčio, kodėl taip įvyko“, – kalbėjo aktorius Rokas Lažaunykas.

Į labai fragmentišką istorinę medžiagą režisierė sako pažiūrėjusi kūrybiškai – ją sujungusi meninėmis priemonėmis.

„Čia bus visko, kaip ir mūsų visa istorija, ir tikrai neprižadu cukrinės pudros ir rožinių spalvų, princesių. Čia bus partizanai, bus purvo, bus nelinksmų, bet pažadu, kad bus įdomu“, – pasakojo A. Sunklodaitė,

Spektaklio scenografiją kūrė dailininkė Giedrė Brazytė, muziką – Deividas Gnedinas, vaizdo projekcijas – Mantas Bardauskas.

Kitas premjerinis spektaklis – balandžio 28 d.