Kultūra

2018.04.12 17:00

„Kaunas 2022“: Rotušės aikštėje – antklodės Europai pristatymas

LRT.lt2018.04.12 17:00

„Užnerk pokalbį“, „Čiurlioniška Antklodė“, „Nerkime Antklodę Europai bibliotekoje!“ – tai keletas iš daugelio kvietimų dalyvauti Nyderlandų miesto, 2018-ųjų Europos kultūros sostinės – Leuwardeno bendruomenės iniciatyvoje Lietuvoje. Lietuvoje šį projektą kuruoja „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ komanda, kuri sugebėjo pritraukti daugiau nei kelis šimtus dalyvių vienaip ar kitaip prisidėjusių prie bendruomenės rekordo, teigiama organizatorių pranešime spaudai.

„Įvairaus amžiaus žmonių ratelis. Žinoma, daugiau vyresnio amžiaus. Sako, susirenkam kartą per savaitę, pasėdėti kartu, pabūti, pasikalbėti. Toks yra kiekvienos bendruomenės kasdienis gyvenimas – susitikti, pabūti. Žiūrėk, kartu ir sužinome ką nors naujo, atrandame. Štai prieš gerą pusmetį sužinojome apie siekį nunerti didžiausią antklodę pasaulyje! Susirinkome ir paklausėme savęs – o kodėl ne?!“ – taip „Antklodės Europai“ sumanymą apibendrina viena projekto dalyvių.

Kaip teigiama pranešime, anot projekto autorės iš Nyderlandų, Esmeraldos de Vries, svarbu kuo garsiau kalbėti apie visame pasaulyje egzistuojančią vienišumo problemą, skatinti žmones burtis ir veikti bei kurti kartu. 

O laiko tam buvo daug. Jau vien gerai neriančiam, vieną kvadratėlį užtrunka nunerti 20 minučių (tiesa, nelabai mokantys užtrunka ir valandą). Vienai antklodei reikia 280 kvadratėlių, vienai antklodei – mažiausiai 93 valandos kruopštaus darbo, teigia „Kaunas 2022“ programos „Fluxus labas!“ bendruomenių laboratorijų programos savanorės, dalyvavusios projekte. Viską sudėjus – daugiau nei 20 antklodžių, apie 6000 kvadratėlių.

M. Plepio nuotr.

„Nors prie tarptautinio bendruomenės projekto siekiant rekordo prisijungėme gan vėlai, likus vos daugiau nei pusmečiui iki pabaigos, sugebėjome patraukti bendruomenių dėmesį ir įtraukti į procesą, ko rezultatu tapo kelios dešimtys antklodžių iš visos Lietuvos. Visi nėriniai keliaus į Nyderlandus, kur po bendro rekordo pristatymo bus išdalinami visiems, kam labiausiai jų reikia“, – pranešime spaudai cituojami projekto dalyviai.

Galutinius projekto rezultatus organizatoriai kviečia pamatyti Kauno rotušės aikštėje, balandžio 14 dieną, nuo 16 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt