Kultūra

2018.04.12 16:25

Londono knygų mugėje – didelis susidomėjimas Lietuva

LRT.lt 2018.04.12 16:25

Ketvirtadienį, paskutinę darbo vizito dieną Londone, kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson apsilankė besibaigiančioje tarptautinėje Londono knygų mugėje, kurioje specialiųjų viešnių teisėmis dalyvavo savo šimtmečius švenčiančios Lietuva, Latvija ir Estija.

„Parodytas didelis susidomėjimas Lietuvos ir kitų Baltijos šalių stendais, kūrybiniai susitikimai, diskusijos su knygų autoriais, leidžia apibendrinti, kad mums pavyko sėkmingai pristatyti Lietuvos rašytojus ir iliustratorius prestižinėje knygų mugėje, – sako L. Ruokytė-Jonsson. – Didžiulėje mugės erdvėje Lietuva buvo matoma kaip savitos kultūros šalis ir kaip visavertė Baltijos regiono dalis.“

Ministrės teigimu, Lietuva labai gerai atliko pasirengimo parodai namų darbus: „Į Londoną atsivežėme 19 įdomių autorių kūrinių vertimų į anglų kalbą. Pirmą kartą tiek daug knygų iš Lietuvos pateko į anglakalbę rinką, o iš čia joms atsiveria kelias į lingua franca bei kitų kalbų erdves. Dar svarbiau, kad ruošdamiesi mugei sustiprinome vertėjų pajėgas ir tai padės daug greičiau įgyvendinti naujus tarptautinius kūrybinius projektus, dar plačiau pristatant Lietuvos kultūrą.“

Tarptautinėje Londono knygų mugėje ministrė susitiko su Velso kultūros, turizmo ir sporto ministru Dafyddu Elisu-Thomasu. Velsas knygų mugėje dalyvavo su atskiru savo stendu, rašoma LRT.lt siųstame pranešime.

Ministras D. Elisas-Thomasas domėjosi Lietuvos, mažos šalies, patirtimi, pristatant tarptautinei bendruomenei savo kultūrą ir kalbą, pasirengimu tokiems dideliems renginiams kaip Londono knygų mugė.

Lietuvai svarbus kultūrinis bendradarbiavimas su Velsu. Royal Welsh College of Music and Drama vykstančiuose dainininkų konkursuose solistai iš Lietuvos, čia savo karjerą pradėjo žymūs operos solistai Kostas Smoriginas ir Justina Gringytė.  Šiais metais Vesle įsikūrusi leidykla „Parthian Books“ išleido tris lietuvių autorių poezijos rinktines.

Kultūros ministerijos nuotr.

„Galėdami pasidalyti savo patirtimi tampame turtingesni, nes kultūra suartina žmones ir šalis, praturtina, suteikia dvasinę pilnatvę“, – sako L.Ruokytė-Jonsson.

Kultūros ministrė buvo pakviesta apsilankyti Velse 2020 metais – Lietuvai jubiliejiniais – 30-aisiais atkurtos Nepriklausomybės metais.